Зменшення залежності від чимраз дорожчих енергоносіїв гостро стоїть у наш час. Проблема стала надзвичайно актуальною в світлі повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, гуманітарної кризи та збільшення числа внутрішньо переміщених осіб. У зв'язку із цим, проводиться робота із пошуку та заміщення споживання енергоносіїв за рахунок альтернативних джерел енергії. Одним із них є сонячна енергія.

В рамках проєкту з посилення енергонезалежності соціальних об'єктів Демидівської територіальної громади, який реалізовується громадською організацією "Сприяння розвитку села", проводяться заходи із зменшення використання електроенергії для нагріву води. У Демидівському ліцеї та Демидівській ЦРЛ буде встановлено комплекси сонячних панелей для живлення електроводонагрівачів. Відтак значно знизиться споживання електрики, а в соціальних об'єктах завжди буде гаряча вода.

Проєкт реалізовується за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду.