Податкова інформує

Визначення мінімального податкового зобов’язання ФОПом на загальній системі оподаткування

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що  пунктом 177.15 ст. 177 ПКУ визначено, що різниця між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок обчислюється шляхом віднімання від загального мінімального податкового зобов’язання загальної суми сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок.

Податкова інформує

Про граничні строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) – для фізичних осіб – підприємців та  фізичних осіб, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування); 

Податкова інформує

Про подання декларації з податку на прибуток

Головне управління ДПС у Рівненській області  інформує, що річну декларацію з податку на прибуток подають усі платники, як квартальні, так і річні, протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.6. п. 49.18. ст.49 Кодексу).

Податкова інформує

Сплата ЄСВ під час воєнного стану

Головне управління ДПС у Рівненській області  інформує, що у зв’язку з дією воєнного стану фізичним особам-підприємцям, які провадять діяльність за спрощеною та загальною системами оподаткування, займаються незалежною професійною діяльністю, а також членам фермерських господарств надане право тимчасово, у період з 1 березня 2022 року та впродовж 12 місяців після скасування воєнного стану не нараховувати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Такий крок застосований задля зменшення фінансового навантаження на підприємців та стимулювання їх до продовження діяльності, необхідної для країни в складних умовах війни.

Податкова інформує

При отримані доходу від операцій з інвестиційними активами необхідно подати декларацію

При отримані доходу від операцій з інвестиційними активами необхідно подати декларацію Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що фізична особа, яка отримала дохід від операцій з інвестиційними активами у минулому році, як на території України, так і за її межами, має подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня та зобов’язана сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір до 1 серпня поточного року.

Податкова інформує

Власники та орендарі землі Дубенського району сплатили 8 млн гривень плати за землю

Власники та орендарі землі Дубенського району сплатили 8 млн гривень плати за землю За підсумками січня 2024 року місцеві бюджети громад Дубенського району отримали 8 млн гривень плати за землю. Цьогорічні показники земельного податку перевищили надходження  минулого року на 2,6 млн гривень.

Податкова інформує

Декларування доходів від надання репетиторських послуг

Декларування доходів від надання репетиторських послуг Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що  з 01 січня 2024 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році. . Декларування доходів пов'язано із виконанням фізичними особами-платниками податку на доходи фізичних осіб вимог ст. 67 Конституції та норм Податкового кодексу. Якщо упродовж 2023 року учителі, викладачі тощо надавали репетиторські послуги учням, студентам або дошкільнятам, при цьому не були зареєстровані суб'єктами підприємницької діяльності, вони зобов’язані включити суму такого доходу до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст.168 Кодексу). 

Податкова інформує

Платники Демидівщини сплатили 4,5 млн грн ПДФО

Платники Демидівщини сплатили 4,5 млн грн ПДФО Протягом січня 2024 року платниками податків Демидівщини до бюджетів усіх рівнів сплачено 4,5 млн гривень ПДФО. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження до зведеного бюджету цього податку зросли майже на  1,1 млн гривень

Податкова інформує

Понад 11 млн грн надійшло майнових податків від платників до місцевих бюджетів Дубенського району

Понад 11 млн грн надійшло майнових податків від платників до місцевих бюджетів Дубенського району Протягом січня 2024 року до місцевих бюджетів Дубенського району сплачено 11,1 млн гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю та транспортного податку. Надходження майнових податків збільшились на 3,2 млн гривень, або на 40 відсотків, у порівнянні з січнем 2023 року