Податкова інформує

Про нарахування єдиного внеску за себе для ФОП на загальній системі оподаткування

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (крім електронних резидентів (е-резидентів).

Податкова інформує

Оподаткування доходів у вигляді виграшів та призів

Головне управління ДПС у Рівненській області, звертає увагу, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді виграшів, призів, які оподатковуються відповідно до норм п. 170.6 ст. 170 ПКУ.

Податкова інформує

Нарахування ЄВ працівнику, який надав копію довідки про встановлення групи інвалідності

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відс. бази нарахування ЄВ.

Податкова інформує

Землевласники Демидівської та Боримельської громад сплатили майже 1,7 млн грн земельного податку

Упродовж січня-лютого 2024 року платники податків Демидівської та Боримельської громад перерахували до місцевих бюджетів громад 1689 тис гривень плати за землю. Це на 619 тис гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Податкова інформує

«Спрощенці» Дубенського району додали місцевим бюджетам 42 млн гривень єдиного податку

Господарюючі суб’єкти-спрощенці Дубенського району за січень-лютий 2024 року сплатили до місцевих бюджетів  42 млн гривень єдиного податку. Таким чином, надходження єдиного податку протягом 2024 року на 15,3 млн гривень перевищують показники аналогічного періоду минулого року.

Податкова інформує

Строки сплати земельного податку для громадян

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до абзацу першого пункту 286.5 статті 286 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями, далі - ПКУ) нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статтею 42 ПКУ, до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 ПКУ, разом із детальним розрахунком суми податку, який, зокрема, але не виключно, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку.

Податкова інформує

Суб’єкти господарювання, які реєструють ПРРО мають перебувати на обліку в податковій службі

Головне управління ДПС в Рівненській області інформує суб’єктів господарювання, які мають намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій, що вони мають перебувати на обліку в податковій службі. Також на обліку має перебувати господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями за формою № 20-ОПП).

Податкова інформує

Щодо декларування доходу, отриманого від надання в оренду земельного паю

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Особливості застосування РРО/ПРРО на різних господарських одиницях ФОП

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що якщо у фізичних осіб – підприємців (ФОП) – платників єдиного податку другої – четвертої груп є господарський об’єкт у місті, то у такому об’єкті реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні РРО (ПРРО) застосовуються на загальних підставах відповідно до вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265), а у господарському об’єкті на території села, селища можна проводити роздрібну торгівлю товарами (крім підакцизних товарів) без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, за умови дотримання граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг).

Податкова інформує

Про сплату транспортного податку за автомобіль, який є об’єктом оподаткування, якщо його викрадено

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом