Фото без опису

Громадяни України??????????????????, які володіють рухомим або нерухомим майном мають сплачувати обов’язкові податки. Зокрема, власники земельних ділянок???? щороку зобов’язані сплачувати земельний податок????, крім випадків, коли вони звільняються від такої плати.

????????Земельний податок – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, який сплачують власники земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійні землекористувачі.

????????Земельний податок належить до місцевих податків. Тому встановлення ставок земельного податку належить до повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, які встановлюють розміри ставок цього податку виключно в межах ставок, визначених Податковим кодексом України???? та затверджують їх своїм рішенням щороку до 1?5? липня.

Нарахування земельного податку здійснюються податковою?????? за місцем знаходження земельної ділянки на підставі даних Державного земельного кадастру з урахуванням бази оподаткування земельним податком.

Базою оподаткування для розрахунку земельного податку є:

????нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації;

???? площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Ставки податку

????Для земельних ділянок, на яких проведено нормативну грошову оцінку:

?у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування − не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь − не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель − не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

????Для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено та які розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів:

? У розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для сільськогосподарських угідь − не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для лісових земель − не більше 0,1 відсотка від нормативної грошової оцінки площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

?Податкова обчислює суми земельного податку та надсилає або вручає особисто платнику за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року повідомлення-рішення. Строк сплати протягом 60 днів з дня вручення повідомлення – рішення.

????Якщо платник податку виявив розбіжності у відомостях про земельну ділянку, необхідно звернутись до податкової за місцем знаходження земельної ділянки з оригіналами документів на право власності, користування пільгою для проведення звірки та уточнення даних.

?Пільги зі сплати земельного податку

Податковим кодексом України встановлено певний перелік осіб, які звільняються від сплати земельного податку:

????особи з інвалідністю першої і другої групи;

????фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

????пенсіонери (за віком);

????ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

????фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

????Для отримання пільги необхідно звернутись до податкової за місцезнаходженням земельної ділянки із заявою про надання пільги та документами, що посвідчують право на пільгу.

? Якщо фізична особа станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до податкової за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги

З іншими правовими консультаціями можна ознайомитись за посиланням: bit.ly/3xQzpJu