Мешканці підтоплених територій після підриву Каховської ГЕС можуть отримати одноразову грошову допомогу

19 червня Уряд прийняв постанову, відповідно до якої, кожен постраждалий з підтоплених регіонів Херсонської та Миколаївської областей може отримати 5 тис. грн одноразової грошової допомоги.

Одноразова допомога виплачується громадянам, які на момент підриву Каховської ГЕС безпосередньо проживали/знаходились у житлових будинках в зоні підтоплення.

Постраждалими визнаються ті особи, які на момент підтоплення :

         - були зареєстровані та фактично проживали у населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей.

         - перемістилися після 06 червня 2023 року з тимчасово окупованих російською федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей, які розташовані в районах підтоплень зазначених регіонів.

         Матеріальна грошова допомога призначається на кожну особу, яка належить до постраждалого населення.

Призначення матеріальної грошової допомоги буде здійснюватися органами соціального захисту населення Миколаївської та Херсонської областей.

Для того, щоб отримати допомогу, постраждалому достатньо подати відповідну заяву.

З документів необхідно пред’явити:

- документ, що посвідчує особу, або єДокумент,

- документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків,

- для дітей - свідоцтво про народження дитини або е-свідоцтво про народження. Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків.

При цьому заяву про надання матеріальної грошової допомоги особі, яка визнана судом недієздатною, може подавати її законний представник або уповноважена особа органу опіки та піклування.

Зверніть увагу! У випадку, якщо документи були втрачені, людина може пред'явити їхні скан- чи фотокопії або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.

Постраждала особа також може звернутись із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення на іншій території України за адресою фактичного місця проживання. В такому випадку пакет документів для розгляду направлятиметься поштою за адресою реєстрації заявника.

Подати заяву необхідно не пізніше, ніж до 31 жовтня 2023 року (включно).

Кошти перераховуватимуться через установи уповноважених банків або через АТ «Укрпошта».

Важливо! Призначення одноразової виплати не здійснюватиметься тим громадянам, які проживали на території підтоплення, але переїхали до інших громад, зареєструвались як ВПО і отримують щомісячну грошову допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб від держави.