ДЕМИДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР ФІЛІЇ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ» У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

інформує:

22.07.2021у приміщенні Демидівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області,головним спеціалістом«Млинівського бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання БВПД Романом Баласом  спільно з співробітниками філії Володимиром Федінчиком та Валентином Цимбалюком було проведено правову лекцію на тему: «Права та обов’язки засуджених до покарання не пов’язаного з позбавленням волі».

Засудженим додатково роз’яснено, що згідно зі статтею 15 Закону України «Про пробацію»вони мають право користуватися всіма правами людини і громадянина, передбаченими Конституцією України, крім обмежень, визначених законами України і встановлених рішенням суду. Також мають право на роз’яснення своїх прав та обов’язків, отримання інформації про умови відбування покарання та здійснення органом пробації нагляду, участь у складанні індивідуального плану роботи, отримання інформації про можливу допомогу і консультації, участь у програмах і заходах, що організовуються органом пробації, оскарження рішень, дій або бездіяльності персоналу органу пробації.

Згідно з частиною третьою статті 164 Кримінально-виконавчого кодексу України засуджені зобов’язані: виконувати обов’язки, які покладені на мене судом, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, з’являтися за викликом до уповноваженого органу з питань пробації.

Згідно зі статтею 166 Кримінально-виконавчого кодексу України, якщо засуджений не виконує обов’язки, встановлені Кримінально-виконавчим кодексом, Законом України«Про пробацію», а також покладені на нього судом, або систематично вчиняє правопорушення, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання.

Також додатковоРоман Балас  ознайомив всіх присутніх з системою безоплатної вторинної правової допомоги та надав бажаючим консультації з правових питань.

Начальник Демидівського РС

філії ДУ «Центр пробіції»

у Рівненській області

капітан внутрішньої служби                                      Володимир ФЕДІНЧИК