Фото без опису

Підприємства Рівненщини перерахували до зведеного бюджету понад 388 мільйонів гривень податку на прибуток

За п’ять місяців поточного року підприємства Рівненської області перерахували до зведеного бюджету 388,4 млн гривень податку на прибуток, що на 93 млн грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року. До державного бюджету надійшло 349,4 млн грн податку на прибуток, а місцеві бюджети отримали – 39,0 млн гривень. Про це повідомив начальник податкової служби області Віталій Чуй.

Порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено ст.137 Податкового кодексу України. Базова (основна) ставка податку на прибуток підприємств становить 18 відсотків.

Крім того нагадуємо, що відповідно до п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України платники податку на прибуток подають разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Cплатити податкові зобов’язання, визначені у податковій декларації про майновий стан і доходи, необхідно до 02 серпня

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність мають сплатити зобов’язання, визначені у податковій декларації про майновий стан і доходи, до 02 серпня 2021 року.

Сплачувати задекларовані суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору платникам необхідно за кодами бюджетної класифікації:

«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Звертаємо увагу, якщо платник податків не сплатить задекларовану суму грошового зобов’язання до 2 серпня, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Якщо вищезазначені діяння вчинені умисно, на платника податків накладається штраф в розмірі 25 відсотків від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов'язання. Діяння, вчинені платником податків умисно і скоєні повторно протягом 1095 календарних днів, або які призвели до прострочення сплати грошового зобов'язання на строк більше 90 календарних днів – передбачають накладення штрафу в розмірі 50 відсотків.