У Демидівській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області станом на 15 квітня 2024 року представниками бізнесу зареєстровано 226 реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), з них - 97 апаратних РРО та 129 - програмних РРО (далі - ПРРО). 

 

Зважаючи на переваги сучасних інформаційних рішень для обліку розрахункових операцій платники податків надають перевагу саме програмним РРО.

 

Кількість зареєстрованих РРО/ПРРО підтверджує високий рівень правової свідомості суб’єктів господарювання та належне і добросовісне виконання обов’язків платника податків України.

 

Разом з тим, під час проведення фактичних перевірок податківці виявляють у перевірених суб’єктів господарювання порушення щодо застосування РРО/ПРРО. Серед основних порушень під час роботи з реєстраторами розрахункових операцій - проведення розрахунків з використанням РРО на неповну суму вартості проданих товарів; проведення розрахунків без використання РРО; невидача фіскального чека покупцю, проведення розрахунків через РРО без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості.

 

Тож податківці рекомендують платникам податків, здійснюючи розрахункові операції в готівковій та безготівковій формі, працювати лише відповідно до норм чинного податкового законодавства у цій сфері.

 

Нагадаємо, що податкова служба використовує всі доступні комунікаційні можливості задля якісного інформування про зміни в законодавстві щодо застосування РРО/ПРРО, внесені Законом № 3219. Наразі місія податківців – не лише перевіряти, а переконати підприємців працювати з дотриманням законодавчих вимог.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX