Фото без опису

На численні звернення громадян щодо укладення «Публічного договору про надання послуг з вивезення побутових відходів » Демидівська селищна рада інформує!

 

Згідно з чинним законодавством України, а саме відповідно  до  ч.2 ст.35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення  побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг.
            До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).
         Згідно із змінами внесеними Законом України від 03.12.2020 № 1060 «Про внесення змін до деяких законів України  щодо врегулювання окремих питань у сфері надання  житлово-комунальних послуг» до Закону України  «Про житлово-комунальні послуги» передбачено запровадження публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг.
             Відповідно до статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» публічні договори приєднання вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування або на веб-сайті виконавця послуги споживач не повідомив про свою відмову від укладання договору (внесення змін) та не надав своїх заперечень до нього і при цьому виконавець не припинив надання комунальної послуги споживачу, договір вважається укладеним.

         Враховуючи вищезазначене відповідні зміни внесено до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2008р. №1070 «Про затвердження Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами», а саме: Додатком № 2 до Правил затверджений Типовий індивідуальний договір про надання послуг  з поводження з побутовими відходами, який є публічним і набирає чинності з дня акцептування його споживачем, але не раніше ніж через 30 днів з моменту опублікування.

Публічний договір – це договір зі споживачем на надання йому будь-якої послуги, а публічність дає право на укладання цього договору відразу з усіма споживачами конкретної послуги без підписання письмового примірника Сторонами. Така форма укладання публічного договору передбачена законодавством, зокрема статтями 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України.

Отже, відповідно до чого на сайті селищної ради за посиланням https://demydivska-gromada.gov.ua/news/1698833160/   01.11.2023 опубліковано «Публічний договір про надання послуг з вивезення побутових відходів » після спливу 30 днів публікації зазначеного договору від споживачів не надходили відмови від укладення , зауваження, додаткові пропозиції  та послуга із вивезення побутових відходів продовжувалась надаватись Споживачам. Тому «Публічний договір про надання послуг з вивезення побутових відходів»  на території Демидівської селищної ради вводиться в дію з 01.12.2023 року.
Згідно Рішення  виконавчого комітету  Демидівської  селищної ради №838 від 22.09.2022р.(далі - виконавець) Демидівське виробниче управління житлово-комунального господарства в особі директора Ніпрука Миколи Юрійовича, що діє на підставі Статуту, визначено виконавцем послуг з вивезення (збирання, перевезення) побутових відходів  на території Демидівської селищної ради . 
З моменту набрання чинності Договору кожен власник домогосподарства повинен  користуватись цією послугою без підписання окремого договору і оплачувати її повністю чи частково, скориставшись пільгами або оформивши субсидію.
Публічний договір, це дуже  поширена форма відносин між виробником послуги і користувачем. Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. В процесі життєдіяльності  тверді побутові відходи продукує кожен мешканець, а оскільки  підприємство визначене виконавцем даних послуг, відповідно зазначені послуги будуть надаватися жителям територіальної громади відповідно і оплачувати надану послугу зобов’язані всі мешканці. 
Але досить часто громадяни стверджують, що вони взагалі не залишають сміття і що його у них просто немає, але твердження, що у сучасній приватній садибі чи квартирі взагалі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує жодної критики.
Звичайно, у приватній садибі більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тваринництва). Це все можна скласти на компостну купу і незабаром використати, як добриво. Але куди подіти безліч побутових відходів пакувальну тару, полімерні вироби, засоби гігієни, відходи від ремонтних робіт тощо?
Усе це не можливо безпечно утилізувати у садибі. Тобто, доволі велику частину побутових відходів  доводиться вивозити кудись для утилізації. Більш за все, це сміття просто викидається десь у канаві, на стихійному сміттєзвалищі, у парках, скверах і навіть на кладовищах, за межами населених пунктів у полях та лісах. Як правило, «організаторами» стихійних сміттєзвалищ, в переважній більшості, є недобросовісні громадяни, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та сплачувати за вивезення. Тому уздовж наших доріг, річок та в інших місцях загального користування замість соковитого різнотрав’я «квітують» купи різного непотребу, викинуті горе-господарями.
Також деякі жителі стверджують : «я все спалюю», «я все закопую» та подібне…
Так от – існує доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття, є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Потім цим повітрям дихають всі жителі громади і що найстрашніше – діти. Це є грубим порушенням законодавства України. Те ж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Не одна розсудлива людина не буде отруювати землю  і ґрунтові води собі та сусідам шляхом такого роду «утилізації». Тому знову ж таки це сміття кудись просто викидається.
Відсутність сплати згідно Публічних Договорів про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів є порушенням, за яке настає відповідальність згідно чинного законодавства України.
При виникненні будь яких запитань, наприклад, потрібно скоригувати кількість осіб за певним місцем проживання або виникла потреба уточнити іншу інформацію можете звертатися за телефоном: тел.0938700653 у робочі години. Або за адресою: 35200 вулиця Миру,35 смт.Демидівка Дубенський район Рівненська область.

Просимо  мешканців, керівників підприємств, установ та організацій громади по-новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність, де працюєте та проживаєте. Закликаємо всіх, без винятку, дбати про чистоту рідного села та дотримуватись правил благоустрою. Лише таким чином ми разом забезпечимо чистоту і порядок.