ЩО ТАКЕ ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР НА ВИВІЗ СМІТТЯ?

Демидівське виробниче  управління житлово-комунального господарства інформує :

З 01 грудня 2023 р. набуває чинності Публічний  договір на вивезення твердих побутових відходів на території Демидівської селищної ради, який був опублікований на офіційному сайті Демидівської селищної ради.

Віднині кожний власник домогосподарства повинен буде користуватись цією послугою без підписання окремого договору і оплачувати її повністю.

Надаємо відповіді на типові питання, що виникають з цього приводу.

Що таке Публічний договір?

Публічний договір – це договір зі споживачем на надання йому будь-якої послуги, а публічність дає право на укладання цього договору відразу з усіма споживачами конкретної послуги без підписання письмового примірника Сторонами. Така форма укладання публічного договору передбачена законодавством, зокрема ч.3 ст.205, ст.ст. 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України. В даному випадку між жителями Демидівської селищної ради та Демидівським виробничим  управлінням житлово-комунального господарства укладається договір  про надання  послуг з вивезення побутових відходів.

Публічний договір - це дуже  поширена форма відносин між надавачами послуги і користувачем. Наприклад: – ми користуємося послугами громадського транспорту. Ми не укладаємо договір кожен раз коли нам потрібно їхати. Це тому, що перевізник взяв на себе публічні зобов’язання, також, наприклад, перукарні, магазини, заклади харчування,  де ми просто отримуємо послугу і розраховуємося за неї.

Наше підприємство надає послугу всім хто її потребує. В процесі життєдіяльності сміття продукує кожен мешканець,  а, оскільки  Демидівське виробниче  управління житлово-комунального господарства визначено єдиним надавачем таких послуг в громаді,  то виходить, що ми надаємо наші послуги всім без виключення мешканцям і приватних домоволодінь і багатоквартирних будинків. Відповідно і сплачувати мають всі. Оплата проводиться на підставі отриманих талонів та рахунків-квитанцій.

 

«У мене немає сміття»

Досить часто громадяни стверджують, що вони взагалі не залишають сміття і що його у них просто немає, але твердження, що у сучасній приватній садибі чи квартирі взагалі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує жодної критики!

Звичайно, у приватній садибі більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тваринництва). Це все можна скласти на компостну купу і незабаром використати, як добриво. Але куди подіти безліч побутових відходів пакувальну тару, полімерні, пляшки, засоби гігієни, відходи від ремонтних робіт тощо?

Усе це не можливо безпечно утилізувати у садибі. Тобто, доволі велику частину побутових відходів  доводиться вивозити кудись для утилізації. Більш за все, це сміття просто викидається десь у канаві, на стихійному сміттєзвалищі, у парках, скверах і навіть на кладовищах, за межами селища у полях та лісах. Як правило, «організаторами» стихійних сміттєзвалищ, в переважній більшості, є недобросовісні громадяни, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та сплачувати за вивезення. Тому уздовж наших доріг, річок та в інших місцях загального користування замість соковитого різнотрав’я «квітують» купи різного непотребу, викинуті горе-господарями.

Також деякі жителі стверджують: «я все спалюю», «я все закопую» та подібне…

Так от – існує доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття, є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Потім цім повітрям дихають всі жителі села і що найстрашніше – діти. Це є грубим порушенням законодавства України. Те ж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Не одна розсудлива людина не буде отруювати землю  і ґрунтові води собі та сусідам шляхом такого роду “утилізації”. Тому знову ж таки це сміття кудись просто викидається.

Дехто вважає, що достатньо  викинути сміття від приватного домогосподарства до сміттєвого баку на території села, або вночі підкинути сусідам у контейнер чи просто виставити мішки біля контейнерів з сміттям  і це все безкоштовно.

Але ж сміття потрібно комусь зібрати і завантажити до сміттєзбиральної машини, а ще - вивезти до полігону ТПВ. Безкоштовно не поїде жодна машина – потрібно пальне, працівники теж безкоштовно працювати не будуть. Крім того,  підприємство ще платить податки державі та має багато інших витрат. Тому висновок один – безкоштовне вивезення та утилізація сміття, НЕМОЖЛИВЕ.

Крім того,  місцевою владою вже розроблено Правила благоустрою, які забороняють вчиняти подібні дії та уповноважують посадових осіб накладати за подібні порушення штрафи.

 

Тепер про відповідальність громадян

Відсутність сплати згідно Публічного Договору за вивіз та утилізацію сміття із спеціалізованими організаціями є порушенням, за яке настає відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення та тягне за собою штрафні санкції.

Наголошуємо, що після публікації, процедура укладання публічного договору вважається завершеною.

Договір укладається з усіма мешканцями Демидівської селищної ради,  нарахування здійснюються на кожного мешканця згідно бази даних селищної ради. При виникненні певної заборгованості, підприємство буде вимушене стягувати цю заборгованість у судовому порядку з усіма відповідними для боржника наслідками. Відразу попереджаємо, що боржнику, перш ніж оспорити наявність заборгованості потрібно буде у суді довести, що його життєдіяльність унеможливлює продукування відходів. І що ціла низка Законів України стосується всіх громадян України,  крім нього.

Шановні мешканці!

При виникненні будь яких запитань, наприклад, потрібно скоригувати кількість осіб за певним місцем проживання або виникла потреба уточнити іншу інформацію можете звертатися за телефоном: тел.0980739281 у робочі години.

Просимо  мешканців, керівників підприємств, установ та організацій громади по-новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність, де працюєте та проживаєте. Закликаємо всіх, без винятку, дбати про чистоту рідного села та дотримуватись правил благоустрою. Лише таким чином ми разом забезпечимо чистоту і порядок.

 

ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР

про надання послуг з вивезення побутових відходів

смт.Демидівка                                                                                                                                                                                                                                                                              «__» _________ 20__р.

        Демидівське виробниче  управління житлово-комунального господарства в особі директора Ніпрука Миколи Юрійовича, який діє на підставі Статуту, (далі – Виконавець) , відповідно до вимог законодавства України про відходи, санітарних норм та правил, затверджених  постановою Кабінету міністрів України від 10.12.2008 р. № 1070, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 №318, пропонує фізичним особам, або власнику (наймачу, орендарю) житлового будинку приватного сектору, (надалі Споживач) отримати послуги з вивезення побутових відходів, передбачені цим Договором.

Даний Договір є публічний відповідно до ст.633 Цивільного кодексу України та його умови є одинакові для всіх Споживачів, беззастережне прийняття умов якого вважається акцептуванням цієї оферти Споживачем, для чого Виконавець публікує цей Договір про таке:

1. Предмет договору

1.1. Виконавець зобов'язується надавати послуги з вивезення побутових відходів, а споживач зобов'язується своєчасно оплачувати послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених цим договором (далі – послуги) на підставі законодавства про відходи,  житлово-комунальні послуги, санітарних  норм  і  правил, Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 10.12.2008 р. № 1070, та цього договору.

         1.2. Уповноважений будинку (Споживач) мешкає, опікується або є власником приватного будинку,  з кількістю фактично проживаючих в будинку  чоловік відповідає з

цим договором за своєчасне  розміщення контейнера із сміттям (в разі наявності) або пакетів зі сміттям до 8.00 години ранку за встановленим цим договором графіком в зоні доступу персоналу Виконавця безпосередньо біля проїжджої частини вулиці, на яку виходить прибудинкова територія Споживача, візуально пов’язано з входом до території будинку відповідної адреси.

            1.3. Графік надання Виконавцем послуг з вивезення сміття оприлюднюється через доступні і зрозумілі засоби масової інформації.

2. Перелік послуг

2.1. Виконавець надає споживачеві послуги з вивезення твердих побутових відходів (далі – ТПВ).

2.2. Послуги з вивезення ТПВ надаються за контейнерною та без контейнерною схемою.

2.3. Для вивезення ТПВ за контейнерною схемою використовуються технічно справні  контейнери місткістю 120 – 240  літрів.

2.4. Завантаження ТПВ здійснюється Виконавцем.

2.5. Тип та кількість спеціально обладнаних для цього транспортних засобів, необхідних для перевезення відходів, визначаються виконавцем.

 

3. Вимірювання обсягу та визначення якості послуг

3.1. Обсяг надання послуг розраховується виконавцем на підставі норм, затверджених органом місцевого самоврядування.

3.2. Розрахунок обсягу і вартості послуг здійснюється згідно з додатком 3 до Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 10.12.2008 р. № 1070 та у відповідності до тарифу, затвердженого рішенням органу місцевого самоврядування.

4. Оплата послуг

4.1. Згідно з рішенням виконавчого комітету Демидівської селищної  ради  № 860  від 31.10.2022 року: вартість надання послуг вивезення твердих побутових відходів:

•              для населення  - збирання, вивезення  та утилізація сміття з вуличних баків становить -18 грн. 26 коп. на одну людину в місяць;

•              для населення  - збирання, вивезення  та утилізація сміття з індивідуальних контейнерів  -20 грн. 23 коп. за 1 контейнер місткістю 120 літрів;  за 1 контейнер місткістю 240 літрів 40 грн.46 коп.;

•              для бюджетних установ по населених пунктах згідно рішення виконавчого комітету № 860 від 31.10.2022року становить  176 грн 22коп.за 1 куб.м.

 Розрахунковим періодом є календарний місяць.

4.2. Платежі вносяться не пізніше ніж до 20 (двадцятого) числа періоду, що настає за розрахунковим. 

4.3. Послуги оплачуються в безготівковій формі.

4.4. Плата вноситься на розподільчий рахунок зазначений у рахунку на сплату платежу, який щомісячно надається споживачу.

            4.5. Тариф за послуги Виконавцем встановлюється з розрахунку 20 грн. 23коп.в т.ч ПДВ за місяць в контейнерах об’ємом 120 літрів та без контейнерною схемою 18  грн. 26 коп, в т. ч. ПДВ за місяць на одного мешканця прописаного або проживаючого в будинку, за надання Споживачу послуги з вивезення Виконавцем твердих побутових відходів

4.6. У разі зміни вартості послуги на підставі рішення органу місцевого самоврядування нова величина тарифу встановлюється для розрахунків з дати опублікування відповідного рішення у засобах масової інформації.

5. Права та обов’язки споживача

5.1. Споживач має право на:

5.1.1. одержання достовірної та своєчасної інформації про послуги з вивезення відходів, зокрема про їх вартість, загальну суму місячної плати, структуру тарифів, норми надання послуг і графік вивезення відходів;

5.1.2. відшкодування у повному обсязі збитків, заподіяних виконавцем унаслідок ненадання або надання послуг не в повному обсязі;

5.1.3. усунення виконавцем недоліків у наданні послуг у п'ятиденний строк з моменту звернення споживача;

5.1.4. перевірку стану дотримання критеріїв якості послуг;

5.2. Споживач зобов'язується:

5.2.1. оплачувати в установлений договором строк надані йому послуги з вивезення відходів;

5.2.2. сприяти виконавцю у наданні послуг в обсязі та порядку, передбачених цим договором;

5.2.3. визначати разом з виконавцем місця розташування контейнерних майданчиків, створювати умови для вільного доступу до таких майданчиків;

5.2.4. забезпечити належне збирання та зберігання відходів, утримувати контейнери відповідно до вимог санітарних норм і правил.

6. Права та обов'язки виконавця

6.1. Виконавець має право вимагати від споживача:

6.1.1. забезпечувати утримання у належному технічному стані контейнерів;

6.1.2. своєчасно збирати та належним чином зберігати відходи.

6.2. Виконавець зобов'язується:

6.2.1. надавати послуги відповідно до вимог законодавства про відходи, санітарних норм і правил, Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 10.12.2008 р. № 1070, та цього договору;

6.2.2. збирати і перевозити відходи спеціально обладнаними для цього транспортними засобами;

6.2.3. перевозити відходи тільки в спеціально відведені місця чи на об'єкти поводження з побутовими відходами;

6.2.4 надавати своєчасну та достовірну інформацію про тарифи на надання послуг, умови оплати, графік вивезення відходів;

7. Відповідальність сторін за невиконання умов договору

7.1. Споживач несе відповідальність згідно із законом і цим договором за:

7.1.1. несвоєчасне внесення плати за послуги;

7.1.2. невиконання зобов'язань, визначених цим договором і законом.

7.2. Виконавець несе відповідальність за:

7.2.1. ненадання або надання не в повному обсязі послуг, що призвело до заподіяння збитків майну споживача, шкоди його життю чи здоров'ю;

7.2.2. невиконання зобов'язань, визначених цим договором і законом.

8. Розв'язання спорів

8.1. Спори за договором між сторонами розв'язуються шляхом проведення переговорів або у судовому порядку. Спори, пов'язані з пред'явленням претензій, можуть розв'язуватися в досудовому порядку шляхом їх задоволення.

8.2. У разі ненадання або надання послуг не в повному обсязі, зниження їх якості споживач викликає представника виконавця для складення акта-претензії, в якому зазначаються строки, види порушення кількісних і якісних показників тощо.

8.3. Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їх підписом.

8.4. Акт-претензія подається виконавцеві, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок розміру плати або надає споживачеві обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензії.

9. Форс-мажорні обставини

9.1. Сторони звільняються від відповідальності за цим договором у разі настання непереборної сили (дії надзвичайних ситуацій техногенного, природного або екологічного характеру), що унеможливлює надання та оплату послуги відповідно до умов цього договору.

 

10. Строк дії цього договору

10.1. Договір діє з «1» грудня  2023  до «30» вересня 2027 року.

11. Умови зміни, продовження, припинення дії цього договору

11.1. Зміна умов договору проводиться у письмовій формі за взаємною згодою сторін.

У разі коли не досягнуто такої згоди, спір розв'язується у судовому порядку.

11.2. Договір вважається таким, що продовжений, на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії, одна із сторін не заявила про відмову від договору або про його перегляд. 

11.3. Дія договору припиняється у випадках передбачених законодавством та цим договором.

 

12. Прикінцеві положення

12.1. Споживач підтверджує право Виконавця на обробку персональних даних та інші дії в рамках цього Договору та Закону України «Про захист персональних даних».

12.2. Даний Договір публічно доводиться до відома усіх Споживачів шляхом його розміщення (оприлюднення) на офіційному сайті Демидівської селищної ради за посиланням ____________________ та на офіційному сайті Демидівського виробничого  управління житлово-комунального господарства.

13. Реквізити сторін.

ВИКОНАВЕЦЬ

 

Демидівське ВУЖКГ

35200, Рівненська обл., Дубенський р-н, смт.Демидівка , вул. Миру,35

Код згідно ЄДРПОУ 13995220

Тел.: 61192

E-mail:

Р/р UA813333680000000260023032653

в Ощадбанк МФО 333368

 

_____________ Ніпрук М.Ю.

М. П.

СПОЖИВАЧ

________________________________________

(Прізвище, ім’я та по батькові)

Паспорт серії ___ №________________________,

виданий________________________________________

______________________________________________

Ідентифікаційний номер________________

Місце проживання:______________________________

________________________________________________

Тел.:(Viber)_____________________________________

_____________________     (підпис Споживача)