Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що благодійник – фізична особа, який внесений до Реєстру волонтерів повинен отримувати та зберігати документи, які підтверджують надання благодійної допомоги. 

Вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності, а також документального підтвердження виконання вимог податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, встановлені ст. 44 Податкового кодексу України. 

Згідно з абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. 

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених первинними документами. 

При цьому, первинним документом вважається документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»