Кількість зареєстрованих СГ РРО має відповідати кількості місць проведення розрахунків

Головне управління ДПС у Рівненській області  нагадує, що дія Закону № 265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі. При цьому, кількість зареєстрованих суб’єктом господарювання РРО має відповідати кількості місць проведення розрахунків.

Разом з тим, Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року №1336 затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО/ПРРО, однак з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Отже, якщо у ФОП – платника єдиного податку один господарський об’єкт знаходиться у місті, то у такому об’єкті РРО чи ПРРО застосовується на загальних підставах відповідно до вимог Закону №265.

У господарському обєкті на території села, селища за умови дотримання вимог п. 1 Постанови № 1336 та граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), можна проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО з використанням РК та КОРО, за умови, якщо на це є рішення сільської чи селищної ради.

 Нагадуємо, Законом України №3219 відновлено з 1 жовтня 2023 року відповідальність для усіх субєктів господарювання за невикористання ними РРО/ПРРО під час готівкових розрахунків за надані послуги чи продані товари.  

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»