Збережемо врожай від пожеж

Як свідчить статистика, основними причинами виникнення пожеж на хлібних ланах є необережне поводження з вогнем при палінні, розведення та залишення без догляду багать поблизу хлібних полів, дитячі пустощі з вогнем, іскри, що вилітають із вихлопних труб двигунів. Та найпоширенішою  причиною -  є спалювання  післяжнивних решток  власниками  земельних ділянок.

Для прикладу: щорічно один із господарів, який, впоравшись одним із перших із обмолотом, приймає рішення прибрати обмолочену ділянку за допомогою сірника. У результаті вогонь швидко поширюється  по всій площі та несе пряму загрозу перекидання на сусідні земельні ділянки із зерновими. Лише через небайдужість людей, які вчасно повідомили про  пожежу, та злагодженій роботі рятувальників, вдалося не допустити поширення вогню на більшу площу та запобігти великим матеріальним збиткам. Паліїв за вищезазначені дії притягнуто до адміністративної відповідальності та з ними проведено профілактичну роботу.

Слід зазначити, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти (3060 грн.) до трьохсот шістдесяти (6120 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від дев’ятисот (15300 грн.) до однієї тисячі двохсот шістдесяти (21420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З метою запобіганню виникнення пожеж на хлібних масивах Дубенське районе управління ГУ ДСНС України у Рівненській області звертається до керівників, працівників сільгосппідприємств та громадян з проханням виконати певні заходи, а саме:

забезпечити задовільний технічний та протипожежний стан техніки, обладнати її первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками;

провести інструктажі з працівниками господарств щодо забезпечення пожежної безпеки під час збирання врожаю і заготівлі грубих кормів;

поновити мінералізовані смуги, обладнати та привести у відповідність протипожежне водопостачання, підготувати для забору води всі наявні водонапірні башти, пожежні водоймища, інші інженерно-технічні споруди протипожежного призначення та під’їз дороги до них;

забезпечити сертифікованими вогнегасниками об’єкти сільськогосподарського виробництва, забезпечити телефонний зв’язок на зернотоках та складах грубих кормів;

на полях під час збирання врожаю забезпечити чергування пристосованої для цілей пожежогасiння техніки та тракторів з плугами.

Отож, будьте обережні і зберігайте національне багатство України!