Фото без опису

 

Власники нерухомості додали громадам Дубенського району понад 3,2 млн гривень податку

Протягом січня-лютого 2023 року власники нерухомості Дубенського району сплатили до місцевих бюджетів 3223,1 тис гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Цьогорічні показники податку на нерухомість перевищили надходження  минулого року на 964,3 тис гривень.

Із загальної суми сплаченого податку на нерухомість 2268,3 тис гривень – внесок власників нерухомості-юридичних осіб, що перевищує минулорічні показники на 335 тис гривень.

Тим часом фізичні особи спрямували до бюджетів територіальних громад 954,9 тис гривень. Цьогорічні показники перевищили надходження  минулого року на 629 тис гривень

Нагадаємо, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

За об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує для квартир –  60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – 180 кв. метрів.

Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування в залежності від типу об’єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на  1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за 1 квадратний метр.

Оскільки у 2023 році податок нараховується за звітний 2022 рік, то ставка податку розраховується виходячи із мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2022, яка складала 6 500 гривень (таким чином, максимальна ставка за метр квадратний не може перевищувати 97,50 грн (6 500 * 1,5  відс.).

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»