Фото без опису

Кабінет міністрів виділив понад 25 млрд грн на компенсацію відсотків та надання гарантій за кредитами для аграріїв для проведення посівної. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив у своєму відеозверненні.

«Уряд вже запустив програми додаткової фінансової підтримки, аби за першої можливості в Україні розпочалась посівна кампанія. Українські сільгоспвиробники вже можуть отримати кредити під 0%, а держава гарантує перед банками 80% від суми такого кредиту. Уряд передбачив на ці два напрямки допомоги понад 25 млрд грн», – сказав Шмигаль.

За його словами, цих коштів вистачить на підтримку всіх малих та середніх фермерів, які планують цього року розпочати посівну кампанію.

Нагадаємо, уряд ухвалив Постанову, за якою визначена фінансова підтримка для аграріїв.

Зокрема, передбачається фінансова підтримка:

виключно малих та середніх аграрних виробників з оборотом не більше 20 мільйонів євро в рік, що є еквівалентом підприємства, яке оброблює до 10 000 га.

Компенсація відсоткової ставки за залученими кредитами.

Максимальна сума кредиту, на який поширюється компенсація відсоткової ставки, становить до 50 млн грн.

Кредитування надається для здійснення сільськогосподарської діяльності (посівної) на період дії воєнного стану.

Для отримання кредитування суб’єкт підприємництва також повинен бути с/г товаровиробником у значенні, наведеному в Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Термін дії кредиту становить 6 місяців.

Встановлено максимальний розмір державної гарантії за портфельними кредитами до 80 %.

На території Демидівської громади кредити надаються у відділенні АТ "Ощадбанк" смт Демидівка.