Фото без опису

На Рівненщині лише 10 суб’єктів підприємницької діяльності видобувають пісок легально. Але є й такі, що ведуть свій бізнес не чесно. Від незаконної розробки надр наноситься шкода екології, сількогосподарським угіддям та лісам, недоотримують місцеві бюджети та держава. Адже частина рентної плати за користування надрами (5%) зараховується до місцевого бюджету.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Демидівської селищної ради від 17 грудня 2019 року № 312, розпочала працювати робоча група з питань виявлення та припинення незаконного видобутку будівельного піску на території Демидівської селищної ради. До її складу увійшли працівники виконавчих органів селищної ради та представники правоохоронних органів.

26 грудня відбулось перше засідання робочої групи, на якому обговорили існуючу ситуацію в обєднаній територій громаді із незаконним видобутком піску. Зокрема, наголосили на необхідності проведення інформаційно-розяснювальної роботи з населенням про право на видобування місцевих корисних копалин (в т.ч. піску) на власних земельних ділянках не глибше 2 м. Землевласникам необхідно повідомляти про виявлення на своїх ділянках слідів самовільного видобування піску (копанки, обвали, зсуви тощо) до правоохоронних органів або в екологічну інспекцію.

«Нелегальні видобувачі піску мають припинити свій бізнес або перейти з «чорного» в «білий». У свою чергу, місцева влада готова допомогти бізнесменам, які мають проблеми із легалізацією, аби вони могли розвиватися та створювати робочі місця», - зазначив заступник селищного голови Сергій Герук.

Робоча група проведе інвентаризацію усіх земельних ділянок, де ведеться така діяльність та сприятиме у легалізації видобутку будівельного піску.