Демидівська селищна рада першою серед ОТГ в Рівненській області приєдналася до Європейської Угоди мерів.

Дата: 22.12.2018 20:52

Демидівська громада приєдналася до Ініціативи Євросоюзу з підтримки енергоефективності муніципалітетів.

14 грудня 2018 року Демидівська об’єднана територіальна громада першою серед сільських та селищних громад Рівненщини приєдналася до європейської ініціативи «Угода мерів», повідомили в ОТГ.

«Угода мерів» – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, для тих, хто має чіткий курс на розвиток «зеленої» економіки, на зменшення видиків CO2 та широке впровадження енергоефективних проектів та заходів.

– Це широке коло європейських програм та ініціатив, а також реальна підтримка міжнародною спільнотою ресурсозберігаючих технологій, – прокоментував рішення Віктор Іщук, голова Демидівської ОТГ.

Завдяки проекту «Енергоефективність у громадах – 2», який впроваджується в Україні компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва» (GIZ) за дорученням Федерального міністерства міжнародної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) Демидівська селищна рада отримує методичну та інформаційну підтримку на шляху до підвищення енергоефективності закладів соціальної сфери та втіленню ідей «Угоди мерів».

Зараз громада разом з Експертами працює над інвентаризацією базового рівня викидів CO2 на своїй території.

Наступний крок – розробка та представлення Плану дій Сталого Енергетичного та кліматичного Розвитку Демидівської громади (SECAP). Це дорожня карта, яка допоможе громаді крок за кроком енергоефективно модернізувати муніципальний, житловий, транспортний сектори; залучити інвестиції на професійні програми та проекти з ефективного управління енергією, альтернативної енергетики, водопостачання та водовідведення, муніципального освітлення та очищення територій від стихійних звалищ та сміття.