Протягом січня-лютого 2024 року платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, перерахували до місцевих бюджетів громад Дубенщини 4,6 млн гривень, що майже на 1,4 млн. гривень. або на 42,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

 

З загальної суми надходжень фізичні особи сплатили 1,7 млн гривень цього податку, що на 793 тис гривень більше, ніж торік. Власники нерухомості – юридичні особи спрямували на розвиток місцевих територіальних громад 2,9 млн гривень податку на нерухоме майно, що на 584 тис гривень більше ніж за аналогічний період минулого року.   

 

Нагадаємо, надходження від податку на нерухоме майно є одним з важливих платежів до бюджетів громад. Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.


Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від типу об’єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за 1 квадратний метр.   

 

Оскільки у 2024 році податок нараховується за звітний 2023 рік, то ставка податку розраховується виходячи із мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2023, яка складала 6 700 гривень (таким чином, максимальна ставка за метр квадратний не може перевищувати 100,50 грн (6 700 * 1,5  відс.).

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»