Фото без опису26 січня 2024 року в Україні набув чинності закон № 3285-IX «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» , який передбачає дерадянізацію адміністративно-територіального устрою України.

Що змінюється?

Містом вважатиметься населений пункт із компактною багатоповерховою забудовою та населенням не менше 10 тис. осіб

Селищем вважатиметься населений пункт із садибною забудовою та населенням понад 5 тис. осіб

Разом із тим установлено, що, як виняток з положень частини четвертої статті 1 цього Закону, населені пункти, які до дня набрання чинності цим Законом були віднесені до категорії селищ міського типу, з дня набрання чинності цим Законом відносяться до категорії селищ.

Селом вважатиметься населений пункт із садибною забудовою та населенням менш як 5 тис. людей

У новому законі більше немає визначення “селище міського типу”, відтак СМТ в Україні більше не буде.

Зате з’являється нове поняття – “поселення”. Згідно із законом, поселення – це компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення.

Також, відтепер зникають поняття “місто обласного значення”, “місто районного значення” – вони називатимуться просто містами, а “селища міського типу” стають просто селищами.

Відповідно до цього закону поняття “смт. Демидівка ” більше не вживається, відтепер використовуємо “селище Демидівка” .