За підсумками 2023 року власники майна – як фізичні, так і юридичні особи – забезпечили надходження до бюджетів громад Дубенського району  на суму 126,9 млн гривень. Це на 30,5 млн гривень більше, ніж сплачено у січні-грудні 2022 року.. 

 

Зокрема, найбільшу суму до місцевих бюджетів спрямували власники та користувачі землі. Так, за січень-грудень до скарбниць надійшло 100,7 млн гривень плати за землю. З цієї суми 76,3 млн гривень сплатили юридичні особи, решту – 24,4 млн гривень – фізичні особи.

 

Майже на 70% порівняно з 2022 роком збільшилась сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Власники нерухомості перерахували до бюджетів територіальних громад 25,7 млн гривень. Із них юридичні особи забезпечили 12,2 млн гривень, збільшивши темп приросту на 1,8 млн гривень. Фізичні особи – власники нерухомості спрямували до бюджетів територіальних громад 13,5 млн гривень, що на 6,7 млн гривень більше, ніж за 2022 рік.

 

Платники транспортного податку сплатили до бюджетів упродовж 2023 року  484 тис гривень.

 

Звертаємо увагу фізичних осіб на тому, що сплачені ними майнові податки зараховуються винятково до бюджету громади, на території якої знаходиться об’єкт оподаткування. Громадяни мають право самостійно звернутися до державної податкової інспекції за місцем реєстрації для проведення звірки щодо належних їм об’єктів і нарахованих платежів та отримання податкового повідомлення-рішення про нараховану суму земельного податку та податку на нерухоме майно.  

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX