Головне управління ДПС в Рівненській області нагадує, що всі громадяни України, які володіють рухомим або нерухомим майном, мають сплачувати обовязкові платежі або податки державі. Зокрема, власники земельних ділянок щороку зобов’язані сплачувати земельний податок, крім випадків, коли вони звільнені від плати за землю.  

 

Відповідно до Податкового кодексу України плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. 

 

Базою оподаткування для розрахунку земельного податку є: 

- нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації; 

- площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено. 

 

Платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. 

 

Відповідно до законодавства податкове повідомлення - рішення про сплату податку надсилається платнику за місцем його реєстрації. 

 

Протягом місяця після зміни місця реєстрації, громадянин зобов’язаний повідомити про такі зміни контролюючий орган, де він поставлений на облік (подавши заяву за формою № 5ДР). 

 

Якщо протягом місяця після зміни місця реєстрації платник не повідомив ДПС – податкове повідомлення - рішення надсилається на адресу, інформація про яку міститься в контролюючому органі, тобто адресу, коли громадянин звертався до Податкової служби з метою отримання номера облікової картки платника податків. 

 

Фізичні особи сплачують земельний податок протягом 60 днів з дня вручення повідомлення – рішення. 

 

Якщо платник податку виявив розбіжності у відомостях про земельну ділянку, що були надані контролюючими органами, йому необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки з оригіналами документів на право власності, користування пільгою для проведення звірки та уточнення даних. 

 

 Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX