Обгрунтування

технічних та якісних характеристик предмета закупівлі,

розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

Природний газ; 09120000-6 - Газове паливо

Підстава для публікації обґрунтування: постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 № 631 і від 11.10.2016 «710, постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 р № 710 «Про ефективне використання бюджетних коштів» зі змінами.

Мета проведення закупівлі: Для забезпечення належного температурного режиму у  адміністративних приміщеннях Демидівської селищної ради.

Замовник: Демидівська селищна рада

Код ЄДРПОУ – 04386321

Ідентифікатор закупівлі  UA-2023-09-13-006789-a

Предмет закупівлі: Природний газ; 09120000-6 - Газове паливо

Очікувана вартість предмета закупівлі: 198 646,68  грн з ПДВ

Очікуваний обсяг закупівлі12 тис.метр.куб

Вид закупівлі: відкриті торги з особливостями

Обґрунтування розміру бюджетного призначення: розмір бюджетного призначення, визначений відповідно до кошторису на 2023 рік за рахунок коштів місцевого бюджету. Розрахунок  планової вартості природного газу відбувався на підставі вартості природного газу згідно  постанову Кабінету Міністрів України від 19.07.2022 № 812 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам» (Із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2022 N 839), на підставі постанови  Кабінету Міністрів України № 896  « Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2022 р. № 812», а саме Пункту 6 цього Положення де визначено що ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” постачає з 1 вересня 2023 р. по 15 квітня  2024 р. (включно) природний газ бюджетним установам, за ціною, що становить 16 390 гривень з урахуванням податку на додану вартість за 1000 куб. метрів газу (без урахування тарифу на послуги з транспортування природного газу для точки виходу та коефіцієнта, який застосовується у разі замовлення потужності на добу наперед). Всього ціна газу за 1000 куб. м з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед, становить 16 553,89 грн.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:

Природний газ - суміш вуглеводнів та невуглеводневих компонентів, що перебуває у газоподібному стані за стандартних умов (тиск - 760 міліметрів ртутного стовпа і температура - 20 градусів за Цельсієм) і є товарною продукцією.

Відносини між Замовником та Учасником регулюються наступними нормативно-правовими актами:

• Закон України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від  25.12.2015( зі змінами та доповненнями);
  • Постанови КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (зі змінами);
  • Закон України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015 № 329-VIII;
  • Правила постачання природного газу, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2496;
  • Іншими нормативно-правовими актами.

6.    Учасник повинен забезпечити Замовника природним газом відповідно до його потреб.

7.    За одиницю виміру кількості газу при його обліку приймається кубічний метр (куб. м), приведений до стандартних умов: температура газу (t) = 20 градусів Цельсія, тиск газу (P) = 760 мм ртутного стовпчика (101,325 кПа)

8.    Фізико-хімічні показники газу природного, який постачається Замовнику, повинні відповідати положенням Кодексу газотранспортної системи, Кодексу газорозподільних систем. Якість Газу, що передається Споживачу на межі балансової належності, має відповідати вимогам встановленим державними стандартами, технічними умовами, нормативно-технічними документами щодо його якості.

Товар не може бути виробництва російської федерації та Республіки Білорусь, а також відповідно до постанови КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (зі змінами) замовникам забороняється здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг у: громадян Російської Федерації/Республіки Білорусь (крім тих, що проживають на території України на законних підставах); юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь; юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є Російська Федерація/Республіка Білорусь, громадянин Російської Федерації/Республіки Білорусь (крім тих, що проживають на території України на законних підставах), або юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь;

замовникам забороняється здійснювати публічні закупівлі товарів походженням з Російської Федерації/Республіки Білорусь, за винятком товарів, необхідних для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до набрання чинності цією постановою.