Власники нерухомості Демидівської та Боремельської громад сплатили понад 700 тис грн податку

Власники об’єктів нерухомості Демидівської та Боремельської громад у січні-травні 2023 року сплатили  до місцевих бюджетів 700,5 тис гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 32 відсотки, або 173 тис гривень більше ніж у 2022 році.

 

Основна сума сплаченого платежу припадає на власників нерухомості – юридичних осіб. Вони спрямували до місцевих бюджетів 439 тис гривень податку на нерухоме майно, фізичні особи перерахували за нерухомість 261,5 тис гривень

 

Нагадуємо, що за об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує для квартир –  60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – 180 кв. метрів.

 

Звертаємо увагу, що за наявності у власності платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, розрахована відповідно до підпунктів «а» – «г» п. п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України, збільшується на 25 000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

 

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»