Фото без опису

 Хто має право подати декларацію про майновий стан та доходи від імені платника податків

Головне управління ДПС у Рівненській області роз'яснює, що податкова декларація про майновий стан і доходи заповнюється платником податку на доходи фізичних осіб  самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником ПДФО здійснювати таке заповнення, у порядку, передбаченому главою 2 розділу II «Адміністрування податків» Податкового кодексу України (п. 179.5 ст. 179 ПКУ).

 

Обов’язок щодо заповнення та подання декларації від імені платника податку згідно п. 179.6 ст. 179 ПКУ покладається на таких осіб:

     батьків, опікуна або піклувальника – щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною;

     спадкоємців (розпорядників майна, державних виконавців) – щодо доходів, отриманих протягом звітного податкового року платником ПДФО, який помер;

     державного виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів платника ПДФО, визначеного в установленому порядку банкрутом.

Громадянам, які торік отримали спадщину не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, грошові кошти у подарунок, майно (майнові чи немайнові права), які підлягають оподаткуванню, або ж отримували доходи не від податкових агентів, необхідно відзвітувати. Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік необхідно заповнити і подати до 1 травня 2023 року.

 

Декларацію необхідно подавати до контролюючого органу за своєю податковою адресою.

 

Громадяни, які мають право на податкову знижку, можуть подати декларацію до кінця поточного року.

 

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»