Фото без опису

Спрощенці Демидівщини додали місцевим бюджетам громад 13,2 млн гривень єдиного податку

За підсумками 2022 року суб’єкти господарювання-спрощенці території обслуговування Демидівської ДПІ сплатили до місцевих бюджетів громад 13,2 млн гривень єдиного податку. Порівнюючи з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 1,2 млн гривень

 

Найбільшу суму надходжень єдиного податку до бюджетів громад сплатили підприємці-фізособи, які працюють в умовах спрощеної системи оподаткування. Їх внесок – 7,6 млн гривень єдиного податку. Порівняно  з минулим роком приріст надходжень склав 938 тис гривень

 

 Юридичні особи спрямували до місцевого бюджету 556 тис гривень єдиного податку, це на 530 тис гривень більше ніж за відповідний період минулого року. За цей же час сільськогосподарські товаровиробники поповнили бюджет  на 5,1 млн гривень єдиного податку.

Сумлінно сплачуючи єдиний податок до місцевих бюджетів, тим самим платники забезпечують  життєдіяльність  територіальних громад.

Демидівська ДПІ нагадує, що для підприємців першої або другої груп ставка єдиного податку визначається у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, затвердженої на 01 січня поточного року. Таким чином, з 1 січня ставки єдиного податку для ФОП в 2023 році складають:

для І групи (10% від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб) – 268,40 грн на місяць;

для ІІ групи (20% від розміру мінімальної зарплати) – 1340 грн на місяць.

Відповідно до п.п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

1) 3 відсотки доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ;

2) 5 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Відсоткова ставка єдиного податку для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, встановлюється у  розмірі 2 відсотки доходу, визначеного відповідно до ст. 292 ПКУ.

 

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»