Фото без опису

Вимоги пожежної безпеки під час святкування Новорічних та Різдвяних свят

Більшість надзвичайних ситуацій, зокрема, пожеж, що виникають під час святкування Новорічних свят трапляється через недотримання елементарних вимог безпеки при влаштуванні свята, через необережність під час використання різноманітних піротехнічних виробів, через власну недбалість.

Щоб уникнути пожежі у вашій оселі під час Новорічних свят, ялинку слід розмістити на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше пів метра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів, легкозаймистих матеріалів. Для прикрашення ялинки застосовуйте електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Лампи гірлянди закріплюйте надійно.

Обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію. Пам'ятайте, що сама хвоя легкозаймиста. В разі, якщо ж ви помітили якусь несправність гірлянди: з'явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання проводу — негайно вимкніть її. Для масових заходів зі святкування новорічних ялинок, ілюмінацію потрібно виконана з дотриманням правил улаштування електроустановок і лише фахівцем.

З А Б О Р О Н Е Н О :

  • прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, ватою, марлею;
  •  для прикраси використовувати свічки;
  •  використання бенгальських вогнів, хлопавок, різноманітних піротехнічних засобів, феєрверків в приміщенні;
  •  влаштовувати всередині різноманітні світлові ефекти за допомогою хімічних та інших пожежонебезпечних речовин;
  •  заповнення приміщень людьми понад встановлену норму (не менше 0,75 кв.м на одну особу);
  •  зменшення ширини проходів між рядами, установка в проходах додаткових крісел, стільців;

Якщо ж, Ви помітили ознаки пожежі — не панікуйте. Спочатку подивіться, що горить. Якщо це гірлянда — негайно вимкніть її з розетки. Якщо ялинка вже запалала — вимкніть гірлянди, використайте первинні засоби пожежогасіння (вогнегасники) у разі їх відсутності візьміть ковдру, покривало, намочіть їх у воді й накрийте ялинку або просто залийте її водою. Якщо ж Ви самі не в змозі справитися з джерелом загоряння — мерщій викличте службу порятунку за номером 101.

Звертаємо увагу батьків: пам'ятайте: в жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам бавитися з такими речами.

Рятувальники Дубенщини вітають всіх з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай у кожного здійсняться найзаповітніші мрії. Нехай надзвичайні ситуації обминають Ваші домівки.

Радісних і веселих Вам свят, а головне — безпечних та мирних.