Фото без опису

Алгоритм дій для взяття на облік ФО, яка здійснює незалежну професійну діяльність

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що для взяття на облік в контролюючому органі фізичній особі, яка здійснює незалежну професійну діяльність необхідно:


У строк до 10 календарних днів після державної реєстрації незалежної професійної діяльності та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності подати:


     – заяву за формою № 5-ОПП (далі – Заява за ф. № 5-ОПП);


     – копію документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності.


У день отримання Заяви за ф. № 5-ОПП фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність береться на облік в контролюючому органі, про що видається довідка про взяття на облік за формою № 34-ОПП (надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дня взяття на облік. За згодою платника податків не пізніше наступного робочого дня після взяття його на облік така довідка може бути видана платнику податків у контролюючому органі за основним місцем обліку).


Протягом 10 робочих днів з дня взяття на облік подати до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням за формою № 20-ОПП.

 

Якщо робоче місце фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, знаходиться на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, ніж місце постійного проживання, то необхідно проставити позначку у графі 11 розділу 3 Повідомлення за ф. 20-ОПП для взяття на облік за неосновним місцем обліку в податковому органі за місцезнаходженням робочого місця.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»