Надходження за спеціальне використання водних об`єктів по Дубенському районі склали майже 1,2 млн гривень

За січень-жовтень 2022 року підприємства Дубенського району, що у своїй діяльності використовують водні об`єкти, спрямували до бюджетів 1162,7 тис гривень рентної плати за спеціальне використання води. Порівняно з відповідним періодом минулого року, надходження даного платежу зросли на 48,5 тис гривень

Із загальної суми даного податку до державного бюджету платники перерахували 639,5 тис грн, що перевищує минулорічні показники на 26,6 тис грн. Місцеві скарбниці отримали 523,2 тис грн плати за спеціальне використання води. Цей показник збільшився на 21,9 тис грн. порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Підприємства – платники рентної плати за спеціальне використання води обчислюють суму плати наростаючим підсумком з початку року та надають податкові декларації до контролюючих органів за місцем податкової реєстрації щоквартально.

З 01.01.2022 Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» внесено зміни, зокрема, до п. 255.5 ст. 255 ПКУ, відповідно до яких збільшено ставки рентної плати за спеціальне використання води.

Особливості застосування ставок рентної плати за спеціальне використання води передбачені пп. 255.6, 255.7, 255.9 і 255.10 ст. 255 ПКУ.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»