Фото без опису

Понад 2 мільярди гривень ПДВ надійшло до державного бюджету від платників Рівненщини
З початку 2021 року підприємствами та підприємцями Рівненської області сплачено до державного бюджету 2,1 мільярда гривень податку на додану вартість, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 548 мільйонів гривень, або на 37,6 відсотка.
Як повідомляють у Головному управлінні ДПС у Рівненській області, завдяки застосуванню електронних сервісів виключені маніпуляції з відшкодуванням податку на додану вартість, оскільки весь процес автоматичний та прозорий. ДПС ефективно захищає інтереси легального бізнесу і створює рівні конкурентні умови для розвитку сумлінного бізнесу Рівненщини, який виробляє продукцію з високим рівнем доданої вартості.
Слід зазначити, що на початок листопада на Рівненщині платниками податку на додану вартість зареєстровано 3798 суб’єктів господарювання, з яких 3226 становлять юридичні особи, 572 – фізичні особи-підприємці.

Про оподаткування новорічних подарунків
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу, що оподаткування вартості святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи, отриманих від органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій та інших юридичних осіб визначено п.165.1.39 ст.165 Податкового кодексу України.
До розрахунку загального місячного (річного) оподаткованого доходу не включається вартість дарунків, наданих фізичній особі не в грошовій формі юридичною особою або фізичною особою - підприємцем – у частині, що не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (відповідно пп.165.1.39 п.165.1 ст.165 ПКУ).
Тобто, у 2021 році вартість подарунка у розмірі 1500 грн не оподатковується ПДФО та військовим збором. Якщо подарунок коштує більше, то сума перевищення оподатковується ПДФО та військовим збором.
Також необхідно враховувати, що відповідно до п. 164.5 ст. 164 ПКУ під час нарахування (надання) доходів у будь-якій не грошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.
При цьому, якщо вартість подарунків перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо з урахуванням положень п.164.5 ст.164 ПКУ.

В яких випадках декларант має право подати нову звітну одноразову (спеціальну) добровільну декларацію
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що відповідно до підпункту 6.3 пункту 6 підрозділу 9 прим. 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України у період проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має право уточнити інформацію, зазначену у попередньо поданій одноразовій (спеціальній) добровільній декларації виключно шляхом подання нової Декларації у порядку, визначеному підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ. При цьому попередньо подана Декларація, інформація з якої уточнюється, вважається анульованою.
Після завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування платник податків має право подати уточнюючий розрахунок до раніше поданої Декларації виключно у випадках, передбачених підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.