Власники нерухомості Демидівської та Боремельської громад сплатили понад 290 тис грн податку

Власники об’єктів нерухомості Демидівської та Боремельської громад у січні-лютому 2023 року сплатили  до місцевих бюджетів 291,2 тис гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 6 відсотків більше, ніж у 2022 році.

Основна сума сплаченого платежу припадає на власників нерухомості – юридичних осіб. Вони спрямували до місцевих бюджетів 204,5 тис гривень податку на нерухоме майно, фізичні особи перерахували за нерухомість 86,7 тис гривень

 

Нагадаємо, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

За об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує для квартир –  60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – 180 кв. метрів.

Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування в залежності від типу об’єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на  1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за 1 квадратний метр.

Оскільки у 2023 році податок нараховується за звітний 2022 рік, то ставка податку розраховується виходячи із мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2022, яка складала 6 500 гривень (таким чином, максимальна ставка за метр квадратний не може перевищувати 97,50 грн (6 500 * 1,5  відс.).

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»