Майнові податки до скарбниць громад Дубенського району додали майже 8 мільйонів гривень

Сплата майнових податків за підсумками січня 2023  року принесла місцевим скарбницям громад Дубенського району 7946,9 тис гривень.

Із цієї суми земельного податку та орендної плати надійшло до бюджету 5,4 млн гривень. Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 4,3 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. В свою чергу, фізичні особи перерахували 1,1 млн гривень.

Власники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Дубенського району 2,5 млн гривень. Найбільша частка сплаченого податку припадає на власників нерухомості – юридичних осіб. Вони спрямували на розвиток територіальних громад 2 млн гривень, а громадяни - жителі району перерахували 0,5 млн  гривень цього платежу.

Сума транспортного податку за січень складає 53,8 тисяч гривень. Частка сплати транспортного податку до бюджету юридичними особами складає 100 відсотків.

Нагадаємо, що податок на майно складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  плати за землю та транспортного податку .

Звертаємо увагу, що у 2023 році застосовуються нові форми податкової звітності, зокрема: Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (наказ Міністерства фінансів України від 10.11.2022 року № 371), Податкової декларації з плати на землю (наказ Міністерства фінансів України від 18.02.2022 року № 83), Податкової декларації з транспортного податку (наказ Міністерства фінансів України від 30.11.2022 № 401 зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2022 №444).

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX