Відкриття класу безпеки у Рудківській гімназії

Сьогодні у Рудківській гімназії Демидівської селищної ради в межах реалізації Всеукраїнського проєкту Міністерства освіти та науки, ухваленого розпорядженням КМУ від 7 вересня 2022, відбулось урочисте відкриття «Класу безпеки». Це 17-ий клас безпеки, який відкрився в межах Рівненської області. 

Проєкт спрямовано на посилення профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності здобувачів освіти, формування в учнів здоров’язбережувальних компетентностей, отримання знань щодо правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, розуміння алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування вмінь надання домедичної допомоги.

Облаштування класу безпеки в Рудківській гімназії відповідає рекомендаціям Міністерства освіти та науки України. Клас розділений на кілька навчальних зон та обладнаний муляжами вибухонебезпечних предметів, інвентарем для домедичної допомоги, пожежної безпеки. Тут діти різних вікових груп зможуть і в теорії, і на практиці навчатися основ пожежної та протимінної безпеки, правил поведінки під час сигналу «Повітряна тривога», правил надання домедичної допомоги. До кожної з інформаційних зон  підготовлено покликання на відеосюжети з відповідної тематики у вигляді QR-кодів. Для молодших школярів та дошкільнят створений ігровий куточок.

У відкритті класу взяли участь директор департаменту освіти та науки Рівненської обласної державної адміністрації Петро Коржевський, заступник директора департаменту-начальник управління загальної середньої, позашкільної, спеціальної освіти Марина Пашковська, начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління загальної середньої, позашкільної, спеціальної освіти департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Любов Кривчук, голова Демидівської селищної ради Сергій Радченко, начальник відділу освіти та гуманітарної роботи Демидівської селищної ради Олена Грицюта, заступник начальника Дубенського районного управління ГУ ДСНС у Рівненській області Юрій Грицак, інспектор відділу запобігання НС Дубенського районного управління ГУ ДСНС у Рівненській області Анатолій Капран, начальник сектору ЗЗП НС у Дубенському районі ЦЗД ГУ ДСНС у Рівненській області Віктор Кісільчук.

Перший урок безпеки провели працівники навчально-методичного центру ЦЗ та БЖ Рівненської області. Урок був цікавий та змістовний, діти отримали багато корисної інформації про те,  як діяти у різних надзвичайних ситуаціях.