З 01.07.2022 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 No738 «Деякі питання надання грандів бізнесу», якою затверджені Порядки, зокрема:

  • Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства;
  • Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.

Отримувачами грантів мають право бути суб’єкти господарювання — юридичні особи (крім юридичних осіб комунальної форми власності та суб’єктів господарювання державного сектору економіки) та фізичні особи — підприємці, які провадять діяльність у сфері вирощування сільськогоспкультур на землях, на які право власності та/або користування підтверджено належними правовстановлюючими документами.


Надання грантів отримувачам здійснюється Мінекономіки через системно важливі уповноважені банки.


Для отримання гранту отримувач подає заяву, яка формується отримувачем особисто або у відділенні уповноваженого банку засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. Заява формується засобами Порталу Дія у довільній формі, відповідно до відомостей, передбачених у порядку затвердженому Постановою КМУ від 21.06.2022 No738.

Для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства

Гранти надаються для висадки та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику площею від 1 до 25 гектарів з кількістю створених нових робочих місць за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні: не більше 70 відсотків вартості проєкту висадки насаджень — за рахунок гранту, але не більше ніж сума на один гектар та не менше 30 відсотків — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).


Отримувач може отримати гранти виключно для висадки не більше 25 гектарів насаджень та з урахуванням пов'язаних з ним осіб.

Реалізацію проєкту висадки насаджень отримувач повинен здійснювати на землях, на які право власності та/або користування підтверджено належними правовстановлюючими документами на строк не менше семи років.
До заяви обов’язково додається проєкт висадки насаджень.

Для створення або розвитку тепличного господарства

Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні: для першої 1000 заявок не більше 70 відсотків вартості проєкту будівництва модульної теплиці — за рахунок грантів, але не більше 7 млн грн, не менше ЗО відсотків — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних), для всіх наступних заявок не більше 50 відсотків вартості проєкту будівництва модульної теплиці — за рахунок грантів, але не більше 5 млн грн, не менше 50 відсотків — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).
Отримувач може отримати грант виключно для будівництва однієї модульної теплиці та з урахуванням пов’язаних із ним осіб.
Реалізацію проєкту будівництва модульної теплиці отримувач повинен здійснювати на землях, право власності та/або користування на які підтверджено належними правовстановлюючими документами на строк не менше семи років.
Типовий проєкт модульної теплиці затверджується Мінагрополітики та розміщується на офіційному вебсайті.
Заява формується засобами Порталу Дія в довільній формі, відповідно до відомостей, передбачених у Порядку затвердженому Постановою КМУ від 21.06.2022
No738. До заяви обов’язково додається проєкт будівництва модульної теплиці з кошторисною документацією (відповідно до типового проєкту).

За додатковою інформацією звертайтесь до відділу економічного розвитку, інвестицій, житлово-комунального господарства, транспорту та регуляторної діяльності Демидівської селищної ради за адресою смт Демидівка, вул. Луцька 3.