Оподаткування доходів від продажу сільгосппродукції

Дубенський відділ податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Рівненській області інформує, що дохід від продажу сільськогосподарської продукції (крім тваринництва), який перевищує 12 розмірів МЗП, тобто у 2021р. – 72000 грн., у 2022 р. - 78000 грн, буде оподатковуватися ПДФО у розмірі 18% та 1,5% військового збору. Фізичні особи, які вирощують на власних земельних ділянках продукції для подальшого продажу, незалежно від їх розмірів та планують у подальшому реалізувати такі продукти, звільняються від  оподаткування лише у випадку отримання протягом року доходу від торгівлі менше ніж 12 МЗП встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

У разі перевищення, платник податків зобов’язаний включити таку суму до загального оподатковуваного доходу за звітний рік, подати декларацію та самостійно сплатити податок на доходи з фізичних осіб та  військовий збір.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»