Щодо застосування РРО/ПРРО підприємцями, які здійснюють свою діяльність на території села

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Кабінет Міністрів вніс зміни постановою від 23.12.2021 року № 1359 до постанови від 23.08.2020 року №1336 «Про забезпечення реалізації ст.10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме:

Так, згідно з рішенням Уряду від обов’язкового застосування РРО звільняються суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села товарами при умові не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати).

У цьому разі розрахункові операції здійснюються з обов'язковим використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Звільнення від РРО не діє за наявності хоча б однієї з таких умов:

-така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;

-такими фізичними особами — підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через Інтернет;

-сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом, прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО та/або ПРРО для таких форм і умов проведення діяльності.

Одночасно, підприємці, які здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами у містах, втратили право працювати без РРО.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX