Фото без опису

 

У бюджеті Дубенського району з початку року – понад 14 млн грн податку на нерухомість

За 11 місяців 2021 року до місцевих бюджетів територіальних громад Дубенського району надійшло понад 14,3 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Ця сума надходжень на 3,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, юридичні особи цьогоріч сплатили понад 8,4  млн грн, а фізичні особи – власники нерухомості, перерахували понад 5,9 млн грн цього податку.

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової або нежитлової нерухомості. Варто зазначити, що податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток.

При цьому пільгові розміри майна для фізичних осіб, на які не застосовується ставка податку, становлять для квартири чи декількох квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів; для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – 180 кв. метрів.

Зауважимо, що ставки податку встановлюються органами місцевого самоврядування.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»