Фото без опису


Понад 11,6 млн грн податкової знижки вже отримали жителі Рівненщини

За одинадцять місяців деклараційної кампанії 2021 року правом на податкову знижку скористалися 4,2 тисячі жителів Рівненської області За цей час вони задекларували 11,7 млн грн витрат. Порівняно з відповідним періодом минулого року задекларована сума зросла на 0,3 млн гривень.
Більшість із декларантів, а це 3431 жителів області, подали декларації на отримання податкової знижки в зв’язку з понесеними витратами на навчання. Повернути надмірно сплачений податок на доходи фізичних осіб, бо були сплачені страхові внески за договорами довгострокового страхування життя, виявили бажання 963 особи.
Правом на податкову знижку у зв’язку зі сплатою відсотків за іпотечними кредитами та понесеними витратами по оплаті допоміжних репродуктивних технологій скористалися відповідно 74 та 7 жителів Рівненщини.
Повернуть кошти й 8 декларантам, які понесли витрати у зв’язку з наданням благодійної допомоги, а також 6 особам, котрі сплачували видатки на будівництво (придбання) доступного житла.
За наслідками перерахунків нашим краянам вже повернули понад 11,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб або понад 99 відсотків нарахованого до повернення.
Нагадуємо, що громадяни, які мають право на податкову знижку, можуть скористатися ним до 31.12.2021 включно.

Податкова амністія як можливість повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що громадяни, які мають активи, що не були оподатковані належним чином, можуть добровільно подати одноразову (спеціальну) декларацію, сплатити одноразовий збір та легалізувати активи.
З 1 вересня 2021 року розпочалось одноразове (спеціальне) добровільне декларування або так звана податкова амністія, яка розповсюджується, зокрема, на активи у вигляді грошових коштів, валютних цінностей, цінних паперів, рухомого та нерухомого майна в Україні та за кордоном.
Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування. Але для тих, хто нею не скористається, наслідки можуть бути, м’яко кажучи, не дуже хороші. Адже наступним кроком стане контроль за витратами фізичних осіб для виявлення не задекларованих доходів.
Якщо, наприклад, в майбутньому ви захочете здійснити дорогу покупку, то, ймовірно, зіткнеться з фінмоніторингом і буде поставлено питання: чи за легальні доходи ви здійснюєте таку покупку. Тож подана одноразова декларація буде підтвердженням легальності коштів покупки, адже з цих активів буде сплачено податок.
Тож, можна сказати що в такий спосіб держава дає можливість громадянам повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг та пропонує почати життя з «чистого фінансового аркуша».
Довідково: Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» № 1542-ІХ, ухвалений Парламентом 15 червня 2021 року.