Фото без опису

На Рівненщині платники сплатили 42,6 млн грн екологічного податку
У січні-жовтні 2021 року до бюджетів всіх рівнів надійшло майже 42,6 млн грн екологічного податку. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Віталій Чуй. За його словами, ця сума майже на 2,1 млн грн більша, ніж за відповідний період минулого року.
У податковій службі області нагадують, що Податковим кодексом України встановлені ставки екологічного податку:
- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення;
- за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти;
- за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах;
- за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
- за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
Крім того, абзацом дев’ятим п. 4 розд. XIX «Прикінцеві положення» ПКУ передбачено, що Кабінет Міністрів України щорічно до 1 червня у разі необхідності вносить до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до ПКУ щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції, зокрема з екологічного податку.
Слід зазначити, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який набрав чинності 01.01.2019, внесені зміни, зокрема, до п. 243.4 ст. 243 ПКУ згідно з яким ставка екологічного податку за викиди двоокису вуглецю становить 10 гривень за 1 тонну.