Фото без опису

Місцеві бюджети Рівненщини отримали додатково майже 35 млн гривень податку на нерухоме майно
Майже 130,2 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили суб’єкти господарювання та жителі Рівненської області упродовж десяти місяців цього року. При чому приріст надходження платежу до січня-жовтня минулого року склав 36,5 відсотка або на 34,8 млн грн більше.
Варто зазначити, що юрособи сплатили 85,7 млн грн податку на нерухомість, що на 27,2 млн грн більше, ніж торік. Фізичні особи цьогоріч перерахували 44,4 млн гривень. Тож додатково тергромади отримали 7,6 млн грн, або плюс 20,7% до відповідного періоду минулого року.
Варто нагадати, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та нежитлової нерухомості.
У 2021 році податок на нерухоме майно нараховується фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості (будинків, квартир тощо) за 2020 рік, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року – 4723,00 гривень. Сплачувати податок за нерухомість необхідно, якщо: площа квартири перевищує 60 кв м, площа житлового будинку понад 120 кв м, площа різних типів об'єктів нерухомості більше ніж 180 кв метрів.
Пільги з податку для фізосіб не застосовуються до об'єктів оподаткування, якщо їх площа перевищує п'ятикратний розмір неоподаткованої площі: для квартири – 300 кв м, для житлового будинку – 600 кв м, для різних типів об'єктів житлової нерухомості – 900 кв метрів.
Пільги не нараховуються на нерухомість, яку власники здають в оренду, лізинг, позичку чи використовують для бізнесу. Також на пільги не мають права фізособи-підприємці, які зазначили своє житло як податкову адресу та працюють у власній квартирі чи будинку.

 ФОП не може використовувати поточний рахунок, відкритий на фізичну особу, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності
Відповідно до п. 5 розд. І Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 01 квітня 2019 року № 56) зі змінами (далі – Інструкція № 492), клієнти мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської/підприємницької/інвестиційної/незалежної професійної діяльності/діяльності, яка не пов’язана з підприємницькою, і власних потреб.
 Клієнт для відкриття рахунку подає до банку документи, які на час їх подання мають бути чинними (дійсними) та їх оформлення має відповідати вимогам законодавства України.
 Особа, яка відкриває рахунок фізичній особі (власник рахунку/представник власника рахунку/особа, яка відкриває рахунок на користь третьої особи), зобов’язана письмово повідомити банк про наявність або відсутність у власника рахунку статусу підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність (абзац другий п.п. 1 п. 16 розд. І Інструкції № 492).
 Згідно з абзацом другим п. 14 розд. І Інструкції № 492 забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності. За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб – резидентів здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Одноразове добровільне декларування: як відкривається спеціальний рахунок в банку для цілей декларування
В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу, що для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України (далі – спеціальні рахунки) до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
 Декларант відкриває в банку спеціальний рахунок та вносить на нього готівкові кошти, банківські метали через операційну касу банку за заявою на переказ готівки, а у реквізиті «Призначення платежу/зміст операції» зазначає «добровільне декларування».
 Після підтвердження джерел походження грошових коштів, банківських металів декларант має право:
 перерахувати грошові кошти, банківські метали на власний поточний рахунок фізичної особи, відкритий в банку України;
 або зняти грошові кошти, банківські метали та закрити спеціальний рахунок;
 або подати в банк заяву та використовувати надалі цей рахунок як звичайний поточний рахунок фізичної особи, відкритий для власних потреб.
 Декларант додатково до документів для відкриття спеціального рахунку подає анкету та заяву.
 Банк уживає заходів щодо встановлення джерел походження коштів у національній та іноземних валютах, банківських металів у випадках, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу.