З метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу українського народу у Другій світовій війні, Указом Президента України було  встановлено 28 жовтня – днем визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Сьогодні ми відзначаємо 77-му річницю визволення України від фашистських загарбників. У цей День ми вшановуємо всіх, хто забезпечив це свято зі сльозами радості і водночас горя на очах – воїнів-визволителів та кожного громадянина, хто вніс свою краплину в загальну перемогу над ненависним ворогом! Ми згадуємо імена наших земляків і всіх тих, хто своєю мужністю і безкорисною любов’ю до Батьківщини наближали день звільнення України від фашистської окупації. Низький уклін і щира вдячність тим, хто пройшов сувору школу війни, хто в повоєнні роки відбудував зруйновані міста та села, хто і сьогодні є для нас прикладом мужності, самовідданості та любові до нашої країни. Наш святий обов’язок – берегти пам’ять про полеглих на полях війни. Адже ціна перемоги – втрачені мільйони життів,  розбиті родини та скалічені долі. Ми вдячні тим, хто дав можливість розвивати нашу країну. Адже ми зобов’язані усім, що маємо сьогодні, тим хто загинув і тим, хто вижив у страшні 40-і.