Фото без опису


#Одноразове добровільне декларування: якою є ставка збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування для рухомого майна

В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованого рухомого майна справляється за наступними ставками:
щодо рухомого майна, розташованого на території України:
5 відсотків – основна ставка;
6 відсотків – платник податків може обрати як альтернативу із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно,
щодо рухомого майна, розташованого (зареєстрованого) за кордоном:
9 відсотків – основна ставка;
11,5 відсотків – платник податків може обрати як альтернативу із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.
Водночас, у разі подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації у періоді з 01 вересня 2021 року по 01 березня 2022 року замість 9 відсотків застосовується ставка збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у розмірі 7 відсотків. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 9,5 відсотків зі сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.
Нагадаємо, що подання одноразової добровільної декларації передбачено Законом України від 15 червня 2021 року № 1539-IX, яким розділ ХХ Податкового кодексу України доповнено спеціальним підрозділом 9 4.
Згідно з пп. «б» п. 4 підрозділу 9 4 розділу XX Податкового кодексу України об’єктом декларування може бути, зокрема, рухоме майно фізичної особи, що належить їй на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходиться (зареєстроване) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Для цілей цього підрозділу до рухомого майна належать: транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми; інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо).

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»