Фото без опису

Управління земельними ресурсами громад - тема практичної сесії у Рівненському РВ АМУ

 

28 вересня у Рівненському  регіональному відділенні АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».

Учасники: міські, селищні, сільські голови, фахівці земельних та юридичних підрозділів.

Захід проведено в рамках спільного проекту АМУ та ДЕСПРО.

Практикум відкрила виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук. Вона презентувала  питання, що розглядатимуться на сесії та представила спікерів заходу.

«Ми моніторили які питання є проблемними для громад, і найбільше виявили бажання  познайомитись з новим законодавством що стосується земельної реформи, все що стосується  законодавства земельного управління» - розповіла Тетяна Грещук.

 

Тренер заходу Олександр Придатко експерт з питань управління земельними ресурсамистарший викладач кафедри землеустрою, кадастру, моніторингу земель та геоінформатики Інституту агроекології та землеустрою Національного університету водного господарства та природокористування.

Він  звернув  увагу учасників на таких питаннях, як нормативно-правове регулювання вдосконалення системи управління та дерегуляції земельних відносин, набуття права на землю за результатами електронних аукціонів та новини законодавства в цій сфері, а також вплив нового процесу планування на землеустрій.

Окремо експерт  зосередився на аналізі законодавства, що стосується ринку землі та пов’язане з діяльністю органів місцевого самоврядування.

Під час виступу Олександр Придатко розкрив -  Особливості змін в земельному законодавстві в зв’язку із прийняттям Закону України 711-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель». Нагадав – що вже доступні до використання точні земельні карти громад на сайті Мінрегіону.

Консультант з правових питань Рівненського РВ АМУ Василь Курилас – детально розповів про конфлікт інтересів, та антикорупційні питання у сфері земельних відносин. Водночас звернув увагу присутніх представників органів місцевого самоврядування на постійній роботі Асоціації міст України, участі її експертів у розробці та вдосконаленні законодавства, ефективному представленні та просуванні інтересів територіальних громад та місцевого самоврядування перед центральною владою.

 

Завершальною частиною практичної сесії став діалог між тренером та учасниками заходу у форматі «питання-відповідь», в рамках якого експерт детально розкрив окремі аспекти законодавчого регулювання земельних відносин, які цікавили представників міських, селищних та сільських рад, спільно розглянули проблемні питання. Особливо багато питань було щодо спадщини.

 

Рівненське регіональне відділення АМУ