Фото без опису

Понад пів мільярда гривень - внесок малого бізнесу до місцевих бюджетів Рівненщини

Як повідомили в податковій службі області, впродовж восьми місяців 2021 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів області 563,5 млн грн єдиного податку.
За словами в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Віталія Чуя, в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, територіальні громади регіону додатково отримали 101,6 млн грн. єдиного податку.
Юридичні особи - спрощенці перерахували 78,7 млн грн єдиного податку, що на 10,6 млн грн перевищує минулорічні показники.
Частка сплаченого податку фізичних осіб – підприємців, у загальній сумі надходжень, складає 80 відсотків. Впродовж січня – серпня 2021 року вони сплатили 449,6 млн грн єдиного податку, що на 93,5 млн грн більше, ніж у минулому році.
Сільськогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку 4 групи профінансували свої територіальні громади на 35,2 млн гривень.
Як зазначив Віталій Чуй, зростання надходжень від малого підприємництва свідчить про ефективну співпрацю податкової служби області, органів державної влади та місцевого самоврядування щодо створення сприятливих умов для розвитку бізнесу на Рівненщині. Нагадаємо, що спрощена система оподаткування – це особливий механізм справляння податків і зборів, що замінює сплату окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Спрощена система оподаткування регулюється гл. 1 р. XIV Податкового кодексу.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”

Одоразове добровільне декларування: під час декларування отриманих активів декларант має подати документи, що підтверджують вартість окремих об’єктів

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області повідомляють, що відповідно до норм чинного законодавства при поданні одноразової (спеціальної) добровільної декларації декларант зобов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, у разі:
- місцезнаходження (реєстрації) активу фізичної особи за межами України та/або у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та у разі декларування прав грошової вимоги, визначених підпунктом «а» пункту 4 підрозділу 9-4 розділу XX Податкового кодексу України.
У разі місцезнаходження (реєстрації) інших активів фізичної особи в Україні декларант може додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.
Нагадуємо, що кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування проводиться з 01 вересня до 01 вересня 2022 року.
Детальніше щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування активів можливо ознайомитись за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”

Про переваги програмного реєстратора розрахункових операцій перед класичним РРО

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу суб’єктів господарювання, що використання ПРРО простіше, дешевше та швидше. Чому ж програмне РРО зручне для бізнесу - перерахуємо основні причини:
 - виключно онлайн реєстрація та онлайн передача (отримання) даних;
 - Z-звіт створюється в автоматичному режимі;
 - альтернатива класичним РРО, які «вимагають» щомісячного обслуговування, а це додаткові витрати. Тепер користувачі зможуть користуватися безкоштовним рішенням;
 - дає змогу працювати в режимі офлайн (до 36 годин та не більше 168 годин протягом календарного місяця), з подальшим надсиланням звіту до ДПС;
 - ДПС надаватиме інформаційну підтримку та допомогу у користуванні новими програмними РРО;
 - суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО залежно від своїх потреб;
- нові мобільні точки продажів (кава-машини, мобільні продажі тощо).
Наведені переваги слід враховувати, якщо в користувача постає питання який РРО обрати – класичний чи новітній.