Фото без опису

На Рівненщини до бюджетів територіальних громад надійшло понад 970 тисячі гривень туристичного збору

За даними Головного управління ДПС у Рівненській області за вісім місяців поточного року туристи поповнили бюджети територіальних громад на 974 тис. гривень, це на 36відсотків, або 257 тис гривень більше, ніж у січні – серпні попереднього року.
Туристичний збір - це місцевий збір, який встановлюється місцевою радою. Кошти збору зараховуються до місцевого бюджету.
Платниками збору є громадяни України та іноземці, які розміщуються у місцях тимчасового проживання - готелі, кемпінги, мотелі, хостели, тощо.
Туристичний збір сплачується податковому агенту (перелік податкових агентів визначається рішенням місцевої ради та розміщується на офіційному вебсайті місцевої ради), авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням, за загальну кількість діб проживання.
Ставки цього платежу встановлюють органи місцевого самоврядування територіальних громад. Розмір збору за одну добу розміщення однієї особи не може перевищувати 0,5% від мінімальної заробітної плати для внутрішнього туризму та до 5% – для в'їзного туризму.
Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”

Об'єкти незавершеного будівництва включаються до складу активів, які підлягають одноразовому (спеціальному) декларуванню

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що об’єкти незавершеного будівництва включаються до складу активів, які підлягають одноразовому ( спеціальному) добровільному декларуванняю.
Так для цілей підрозділу 9-4 розділу XX Кодексу до активів у формі нерухомого майна належать також об'єкти незавершеного будівництва, які:
– не прийняті в експлуатацію або право власності на які не зареєстроване в установленому законом порядку, але майнові права на такі об'єкти належать декларанту на праві власності;
– не прийняті в експлуатацію та розташовані на земельних ділянках, що належать декларанту на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або на праві довгострокової оренди або на праві суперфіцію.
Відповідно до глави 34 Цивільного кодексу України суперфіцій – це право користування чужою земельною ділянкою для забудови, окремий вид прав на чужі речі.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Головне управління ДПС у Рівненській області