Сьогодні до Дня Державного Прапора України у Демидівській громаді пройшов велосипедний пробіг «Стежка пам’яті УПА». Учасники подолали символічні 30 кілометрів, присвятивши заїзд 30-тій річниці Незалежності України.

Захід пройшов з метою популяризації здорового та свідомого способу життя, а також велоспорту, як елементу проведення активного та корисного дозвілля та відвідання місць пам'яті Української повстанської армії на теренах Демидівської територіальної громади. Захід такого масштабу відбувся вперше у нашій громаді і пройшов через 7 населених пунктів та 7 пам'ятних місць, пов’язаних з діяльністю УПА, де для учасників були організовані невеликі краєзнавчі екскурси.

Зокрема, у селі Вовковиї біля кургану пам’яті УПА учасники довідались цікаві факти боротьби українських повстанців у 40-50-ті роки минулого століття. Скорботна і сумна місцина є на самому краю громади – в урочищі Долина смерті про жахливі події нагадує пам’ятний хрест і гранітний монумент. Саме тут відбувалися злодіяння диверсійної групи НКВС під керівництвом Сафата. Енкаведисти безжальними стратами залякували місцеве населення і налаштовували їх проти УПА. Справжня правда відкрилася лише після здобуття Україною незалежності. У своїх книгах розкриває багато таємниць письменник і дослідник визвольного руху, уродженець села Ільпибоки Микола Руцький.

В селі Рудка відбулась змістовна зустріч біля місцевої школи, на фасаді якої розміщена пам’ятна дошка Григорію Чуйковському – командиру упівського загону, який загинув на цих теренах.

Пробіг пройшов за наступним маршрутом: Демидівка - Рогізне - Вовковиї - Ільпибоки - Калинівка - Рудка - Лішня. По завершенні учасники поспілкувалися і обмінялися враженнями за обідом на березі ставка.

Загалом у заїзді взяли участь 25 осіб, зокрема, підтримати демидівчан приїхали гості з села Мирогоща Леся і Роман.

Учасники залишилися задоволені поїздкою, зробили безліч неймовірних фото, милувались чудовими краєвидами та висловили запевнення, що подібні заходи будуть користуватися популярністю, а веломаршрут може стати туристичним магнітом Демидівщини.

Проведення велопробігу стало можливим завдяки проєкту «Велопробіг місцями бойової слави Української повстанської армії на теренах Демидівської ОТГ», який реалізований громадською організацією «Сприяння розвитку села» за фінансової підтримки департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Рівненської обласної державної адміністрації. Партнерами виступили Демидівська селищна рада та КЗ «Центральна бібліотека», також організатори і учасники дякують за допомогу поліцейському офіцеру громади, медичним працівникам та КО «Добробут» за супровід, приватному підприємцю Василю Березюку – за смачний обід.