Фото без опису

Понад 68 мільйонів гривень акцизного податку отримали місцеві скарбниці РівненщиниЯк повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній, на території області здійснюють діяльність в сфері торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами суб’єкти господарювання на підставі отриманих 6415 ліцензій.

За січень – червень поточного року платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів сплачено до місцевих бюджетів області 68,4 млн грн, що на 7,2 млн грн більше ніж за відповідний період минулого року.

Зоя Хоній зазначила, що з акцизний податок повність перераховується до місцевих бюджетів територіальних громад, тому органи місцевого самоврядування повинні контролювати за умовами дотримання вимог закону всіма господарюючими суб’єктами, котрі реалізують спиртне і тютюн, щоб громади отримували кошти для свого розвитку та вирішення соціально економічних питань.

Крім того, споживачі підакцизної продукції мають бути обачними – купувати горілчану і тютюнову продукцію, марковану акцизними марками встановленого зразка, і перевіряти у фіскальному чеку РРО відображену суму акцизного податку.


Нагадаємо, що спілкуватися з податковою службою дистанційно можна за допомогою сервісу «InfoTAX»

Хто є платниками рентної плати за спеціальне використання води
В ГУ ДПС у Рівненській області роз’яснюють, що відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками рентної плати за спеціальне використання води є:

первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;

суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Податківці звертають увагу, що згідно з частинами другою та третьою ст. 42 Водного кодексу України від 06 червня 1995 року № 213/95-ВР зі змінами і доповненнями водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.

Первинні водокористувачі – це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Слід зазначити, що згідно із п.п. 5 п. 297.1 ст. 297 ПКУ платники єдиного податку четвертої групи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води.