Перевірити чи не має боргу перед бюджетом кожен може самостійно

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу платників податків на те, що процедура звірки інформації по сплаті податків і зборів надає можливість платникам переконатись у відсутності заборгованості перед бюджетом, а у разі її наявності – запобігти подальшому накопиченню, вчасно сплативши борг.

Радимо перевіряти стан розрахунків з бюджетом скориставшись електронним сервісом податкової служби за допомогою меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету.

Також перевірити стан розрахунків з бюджетом можливо у Центрах обслуговування платників за місцем реєстрації (податкової адреси).

Крім того нагадуємо, якщо фізична особа – платник податків змінила особисті реєстраційні дані, а саме: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання (податкову адресу) тощо, то такий платник зобов’язаний повідомити контролюючі органи про зміну даних протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання до контролюючих органів Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (Форма № 5 ДР) або Заяви про внесення змін до окремого реєстру Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та/або номером паспорта (Форма № 5 ДРП).

Такі зміни можна внести шляхом подання Заяви за формою № 5 ДР особисто або через законного представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу. Також це можна зробити засобами електронного сервісу «Електронний кабінет платника» на офіційному веб-порталі ДПС України, з використанням кваліфікованого електронного підпису (https://cabinet.tax.gov.ua)
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Соціальні мережі — зручний інструмент комунікації з податковими органами
Шановні платники податків!
Звертаємо Вашу увагу на те, що податківці щоденно в соціальних мережах розміщують роз’яснювальні та довідкові матеріали, знайомлять з результатами роботи податкової служби, діляться кейсами.
Запрошуємо Вас долучатися до інформаційних сторінок, зокрема:
· у соціальній мережі Facebook – сторінка ДПС України https://www.facebook.com/TaxUkraine/, сторінка ГУ ДПС у Рівненській області https://www.facebook.com/tax.rivne;
· субсайту ГУ ДПС у Рівненській області https://rv.tax.gov.ua/;
· сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot;
· підписуйтеся на телеграм-канал ДПС Укрїни https://t.me/tax gov_ua


Головне управління ДПС у Рівненській області