І живуть у памяті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

В. Симоненко

9 травня у Вербенському БК відбувся святковий концерт з нагоди  Дня примирення і 76-річниці  перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 

«І тільки тим багата вічність, що наша пам’ять збереже». Війна, що прийшла на українську землю червневим ранком 1941 року, увірвалася до кожної сім'ї, до кожної оселі, відібрала мільйони молодих життів, спотворила нашу чудову природу, перетворила у руїни тисяч міст і сіл. Проте наш народ залишився незламним у титанічній битві, якої ще не знала історія. Ці дні викликають відчуття безмежної гордості за наш народ та водночас уособлюють героїзм і вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів…

В фойє, бібліотекаром Стрихарською О. В., була створена виставка «Земний уклін за подвиг Ваш», де були розміщені фотографії та імена тих, що полягли на полі бою, закатованих у фашистських концтаборах:

Ніхто не забутий;

На попіл ніхто не згорів:

Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть.

І доки є пам'ять в людей і живуть матері,

Допоки й сини, що спіткнулись об кулі, живуть.

 

Ведучими свята були Довгаюк М.А. та Розпашнюк Н.С., які вітаючи гостей, бажали їм мирного неба, адже наша війна за велику перемогу ще не завершилась. Із березня 2014 року наша країна знаходиться в стані неоголошеної війни. На полі битви – захисники, воїни, які не шкодуючи власного життя, зі зброєю в руках, захищають неньку Україну. Під час виступу лунали патріотичні пісні від Довгаюк Марії, Пилип’юк Діани, Маціюк Вікторії, Німчук Оксани, Соловей Марії. А також у виконанні ансамблю «Вербиченька» у складі: Довгаюк М.В., Романюк М О., Пилип’юк Д.О., Німчук О.В., Довгаюк М.А., Семенюк В.О., Грибок С.М. , Розпашнюк Н.А.   та Гогоя С. В., Романюка О.В., Регулича М.І.  були виконані композиції «Над землею тумани», «А мати сина жде», «День Перемоги». Учнями ліцею: Романюк Вікторією та  Петровцем Олександром були прочитані вірші «Схилися над могилами солдатів» та «Мамо не плач».

Дякуємо учасникам та глядачам, за підтримку, натхнення, участь у концерті та організаційну допомогу, а також директору Вербенського ліцею Гогой Л. В. за її підтримку та приємну співпрацю.