Фото без опису

Кабінет Міністрів на засіданні 21 квітня ухвалив постанову, яка розширює державну підтримку фермерських господарств, зокрема запроваджує виплату 36 тис. грн за дорадчі послуги.

Розмір бюджетної субсидії новоствореним фермерським господарствам збільшено з 3 тис. грн до 5 тис. грн на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар). Також запроваджено виплати у розмірі 36 тис. грн за сільськогосподарську дорадчу послугу. Крім того, розширено види корів, за які надаватиметься бюджетна дотація фермерським господарствам/

«Саме малі фермерські господарства, які мають в обробітку невеликі площі та обмежений фінансовий ресурс, найбільше потребують посиленої підтримки з боку держави. Щоб стимулювати розвиток малого фермерства, ми збільшили фінансову підтримку новоствореним фермерським господарствам”, - заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Зазначається, що постанова також усуває адміністративні перешкоди при отриманні державної підтримки (зокрема, зменшується кількість поданих документів, скорочується час їх розгляду та прийняття рішення).

У державному бюджеті на 2021 рік передбачено 4,7 млрд грн на підтримку агропромислового комплексу, на 700 млн більше, ніж у 2020 році. Очікується, що допомогу отримають близько 9 тис. аграрних підприємств.