Відзначення Дня Визволення села Хрінники від фашистських загарбників.

Дата: 19.03.2021 16:48

День визволення України від фашистських загарбників — це день пам’яті, яке відзначається по всій  Україні щорічно та день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.  Таким днем визволення для нашого села Хрінники, стало 20 березня 1944 року. Цього дня село було звільнено від німецько-фашистських загарбників частинами 1-ї гвардійської кавалерійської дивізії у взаємодії з 10-м і 26-м Гвардійськими  стрілковими полками. У цей день ми низько схиляємо голови перед пам'яттю загиблих воїнів  односельчан-визволителів та вклоняємося живим учасникам тих героїчних подій. Подвиг наших ветеранів – це еталон мужності, патріотизму, сили волі та справедливості.

Напередодні   цього величного дня, працівниками культури с. Хрінники разом із педагогом – організатором та учнями 9-го класу Хрінницького ліцею, 19 березня біля Обеліску Слави воїнам-односельчанам, був проведений мітинг вшанування  пам'яті  всіх тих односельчан, хто поліг у боях, хто віддав своє життя задля нашого щастя. На заході ведучі коротко згадали про важливі основні події цих днів, звучали віршовані твори від учнів, також до підніжжя Стіни Пошани учні поклали гірлянду та вшанували пам'ять загиблих воїнів-односельчан хвилиною мовчання. Закінчили захід величними словами:

Кожен день, кожен час пам'ятайте,

Скільки жертв нам  війна принесла.

Все, що можна для миру віддайте,

Збережіть для нащадків життя!