Вітер часу невпинно перегортає сторінки історії. Війна… Хто пережив її, той знає, скільки горя і страждань, людських трагедій і страхіть принесла вона нашій землі.

17 березня в приміщенні Рудківської гімназії відбулася лінійка-реквієм «Перегортає пам’ять сторінки»,  присвячена  77 річниці визволення села Рудка від німецько-фашистських загарбників, яку підготували бібліотекар  публічно-шкільної бібліотеки Ходорчук В.М., педагог-організатор Ковальчук І.І.,  вчителі музичного мистецтва Пограничний І.М та Погранична Т.І..

Перед присутніми виступила  директорка Рудківської гімназії  Гончарук Л.О., яка розповіла присутнім, що вже 77 років минуло з того дня, коли 17 березня 1944 року війська 13 армії під керуванням генерал-лейтенанта М.П. Пухова зі складу першого українського фронту Луцько-Рівненської операції звільнили село Рудка від німецько-фашистських загарбників. Скільки б не пронеслось над світом зим і літ, ніколи не зітреться в пам’яті наших рудківчан звитяжний подвиг тих, хто віддав своє життя за звільнення нашого села.  На слайдах було висвітлено  імена односельчан, які не повернулися з війни, ветеранів Великої Вітчизняної війни, які повернулися, але на жаль, уже померли в мирний час, імена солдатів  (Гінько М.Л., Антонов В.І., Грель Д.Д.), які загинули, визволяючи с.Рудка і похоронені на місцевому кладовищі, а також командира УПА, сотенного  Ю.М.Чуйковського, односельчанина, який загинув 29 квітня 1944 р. біля с.Перекалі.  Слова подяки і великої шани  пролунали випускникам школи, учасникам АТО на Сході України.

До пам’ятника загиблим воїнам односельчанам поклали квіти учні Рудківської гімназії і вшанували пам’ять, загиблих воїнів-односельчан хвилиною мовчання.